Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

fermeret

Mashurkat e bujqve të Divjakës në marketet gjermane

Deputeti socialist Erion Braçe ka publikuar një fotografi që tregon se mashurkat e fermerëve të Divjakës janë eksportuar në Gjermani dhe shiten në rrjetin...

Fermerët në Shqipëri hasin probleme me shitjen e grurit, shkak kostot e larta

Në Shqipëri mjaft fermerë po hasin vështirësi në shitjen e grurit të sivjetshëm për shkak se çmimi i tregut është thuajse i njëjtë me...

Targimi i mjeteve bujqësore, e vërteta e akuzave dhe kostot për procesin e formalizimit

Në maj të këtij viti Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor (DPSHTRR) në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave dhe Bashkitë...

Po korrte grurin në Orikum, kombajna prek telat e korentit, ndërron jetë shoferi

Një 35 vjeçar ka gjetur vdekjen këtë të hënë në Orikum, pasi mjeti me të cilin ai po punonte ka rënë në kontakt me...

Fillon shpërndarja e kartave për naftën në bujqësi, Krifca: Do të përfitojnë të gjithë aplikantët

“Ky do të jetë viti i bujqësisë, në drejtim të mbështetjes së shtuar ndaj fermerëve dhe rezultateve pozitive që regjistron ky sektor”. Kështu deklaroi sot...

Fermerët do kenë “portalin” e tyre, Rama: Merrni informacion direkt për tregjet dhe çmimet!

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot Portalin e Fermerit, për t’i ardhur në ndihmë fermerëve të vendit tonë. Sipas tij, portali është një tjetër...

Aktet nënligjore nuk janë miratuar dhe po penalizojnë fermerët, nuk marrin dot dëmshpërblim në raste fatkeqësish natyrore

Fermerët shqiptarë sot kanë një problem, pasi në raste fatkeqësish natyrore nuk marrin dot dëmshpërblim. Kjo vjen si rrjedhojë e ligjit të miratuar në 2019....

Deputeti i PD çon vajin e ullirit në Parlament: Ka shkuar 350 lekë/litri! Fermerët po heqin të zinjtë e ullirit për ta nxjerrë

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të ngritur problemin e fermerëve që merren me nxjerrjen e vajit...

Ministrja e Bujqësisë mesazh fermerëve: Kujdes të veçantë nga shkarkesat elektrike në kullota, kontaktoni këtë numër për ndihmë

Ministria e Bujqësisë ka vënë në dispozicion një numër të gjelbër për fermerët në rast të problemeve nga përmbytjer apo vetëtimat, shkaktuar nga moti...

Fermë e ndërtuar në tokën e tjetrit? Rama lehtëson fermerët: Nëse del pronari do të ketë punë me shtetin, jo me ju

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është ndalur në qytetin e Elbasanit, ku pas një takimi me fermerët e zonës ai inspektoi në nga...

Lajmet e fundit