Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

feja

Thirrja e Gjergj Lucës, i përgjigjet pastori Akil Pano: Feja e shqiptarit nuk është shqiptaria o Luc

Pastori Akil Pano ka reaguar në rrjetet sociale, pas një thirrje të sipërmarrësit Gjergj Luca për të gjithë shqiptarët që në censin e popullsisë...

Misioni i fesë nuk janë festat!

Misioni i fesë nuk janë festat! Nga Denis Dyrnjaja Pak javë më parë bektashinjtë kremtuan një ndër festat më të rëndësishme për...

Tunizia heq ligjin që ndalonte gratë nga martesa me jo-myslimanët

Zëdhënësja  e presidentit Beji Caid Essebsi bëri të ditur lajmin e heqjes së ligjit që ndalonte vajzat tuniziane të mortoheshin me jo-mysliman. ...

Publikimi i besimit fetar të deputetëve në Kuvend u kritikua nga ish-ministri socialist, ISP i përgjigjet me këtë studim amerikan

Ditën e djeshme Instituti i Studimeve Politike publikoi një raport mbi përkatësinë fetare të 140 deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë.   ...

Raporti i DASH për liritë fetare në Shqipëri, kritika qeverisë për kthimin e pronave të institucioneve fetare

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshinë të dhëna për...

Ipeshkvi Frendo: Kujdes me mësimin e fesë në shkolla, mund të jetë e rrezikshme

Gieorgo Frendo, Ipeshkv i Dioqezës së Tiranës dhe Durrësit i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, tha se dera e kishës katolike për sa kohë...

Mijëra myslimanë vërshojnë në rrugët e Romës, kundër mbylljes së Xhamive

Mijëra myslimanësh të revoltuar janë lutur jashtë Koloseut në Romë, në shenjë proteste ndaj mbylljes së xhamive në kryeqytet. Autoritetet në Romë kanë mbyllur...

Ish-Dëshmitari i Jehovait zbulon sekretet tronditëse dhe të rralla të grupimit fetar

Një ish-Dëshmitar i Jehovait ka hedhur dritë mbi grupimin duke e quajtur një kult “që përpiqet të kontrollojë emocionet, mendimin, informacionet dhe sjelljen e...

Zyrtari kosovar kundër Edi Ramës: Diskutimi për fenë në shkolla është i panevojshëm

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, është përfshirë në debatin lidhur me mundësinë e futjes së lëndës fetare në institucionet arsimore në...

Lajmet e fundit