Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
1.5kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

Federica Mogherini

Federica Mogherini nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa” në Tiranë, Rama: E meriton! Ka mbështetur përpjekjet tona për në BE

Universiteti i Tiranës nderoi sot me titullin “Doctor Honoris Causa” Federica Mogherini, përfaqësuesja e Lartë për Sigurinë dhe Punët e Jashtme të BE-së. Në ceremoninë...

Takimi me Mogherinin, Rama anulon papritur vizitën në Bruksel

Takimi i fundit me Përfaqësuesen e Lartë të Çështjeve të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin para se të përfundojë mandatin e saj në këtë...

RAMA dhe liderët e Ballkanit Perëndimor nesër në Bruksel, ftohen nga JUNCKER dhe MOGHERINI

Edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të marrë pjesë në këtë darkë bashkë me Zoran Zaevin e Maqedonisë së Veriut, Milo Gjukanoviçin...

Mblidhet BE-ja, MOGHERINI bën publike qëndrimet e përbashkëta: Dënojmë ndërhyrjen e Turqisë në Siri, do të kufizojmë eksportin e armëve

Përfaqësuesja e Lartë e Punëve të Jashtme dhe Sigurisë dhe BE-së Federica Mogherini bëri me dije se pas takimit me ministrat e jashtëm të...

Tërmetet e Shqipërisë, Federica MOGHERINI mesazh RAMËS: Ju ofrojmë mbështetje

Përfaqësuesja e Lartë për Sigurinë dhe Punët e Jashtme të BE-së Federica Mogherini i shprehu keqardhje kryeministrit Rama për dëmet njerëzore dhe materiale të...

MOGHERINI i dërgon sinjal BE-së për vendet e Ballkanit Perëndimor: Të shtojmë çdo ditë prezencën tonë, ndryshe do të pendohemi

Përfaqësuesje e Lartë për Punët e Jashtme dhe Sigurinë e BE-së Federica Mogherini i bëri thirrje organit të Europës së Bashkuar ‘’të shtojë prezencën...

Mogherini: Pa heqjen e taksës nuk ka kushte për dialog

“Derisa tarifa që u ka vënë Prishtina mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, mbetet në fuqi, nuk shoh kushte për thirrjen...

‘Dialogu në dorën e Merkel dhe Macron’, Haradinaj: Mogherini mund të na befasonte me marrëveshje të keqe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot për mediat se tashmë dialogun me Serbinë e ka në dorë kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti...

Paloka-Mogherinit: Në cilin vend të BE hyjnë në Parlament trafikantë femrash, vrasës e përdhunues

Nënkryetari i PD-së Edi Palokaka reaguar pas deklaratave të zyrtares së lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, e cila u shpreh se Shqipëria është...

Meta takon Mogherinin: Prania e saj, tregues i rëndësisë që BE i jep bashkëpunimit rajonal

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka takuar gjatë ditës së sotme zyrtaren e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherinin. Meta shprehet...

Lajmet e fundit