Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

Fatos Tushe

Një muaj pas lirimit, PRANGOSET sërish Fatos Tushe, ish kryebashkiakut i shtohet DËNIMI me një vit

Ish kryetari i Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe është arrestuar sërsh këtë të enjte, pasi Apeli i GJKKO shtoi dënimin ndaj tij. Ai u lirua...

Gjykata e Apelit dënon me 5 vite burg Fatos Tushen, një muaj pasi e liroi nga qelia

Fatos Tushe, ish-kryebashkiaku i Lushnjës, është dënuar sot me 5 vite burg nga Gjykata e Posaçme e Apelit. Një muaj pasi ai u lirua...

Fatos Tushe përfundon dënimin, ish-kryebashkiaku i Lushnjes lihet i lirë

Ish-kryetari i Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe është lënë sot i lirë pasi ka përfunduar afatin e vuajtjes së dënimit. Gjykata e Apelit ka pranuar...

Lirohet biznesmeni i tenderit që çoi në burg ish-kryebashkiakun Fatos Tushe

Lihet i lirë Ibrahim Lami, biznesmeni i cili fitoi tenderin që çoi në burg edhe kryebashkiakun e Lushnjes Fatos Tushe. Gjykata Speciale ka vendosur lirimin...

Dënohet me burg ish-kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe, ja sa vite do të vuajë

Gjykata Speciale ka dënuar me tre vite e gjashtë muaj burg ish-kryebashkiakun e Lushnjes Fatos Tushe. Tushe është shpallur fajtor me akuzën e shpërdorimit të...

Shtyhet gjyqi për Fatos Tushen, avokatët i kërkojnë kohë Gjykatës se janë në bojkot

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për datën 27 korrik gjyqin për ish-kryebashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe, shkruan newsbomb.al. Togat e zeza i kanë lënë...

SPAK kërkon dënimin me 5 vite burg për ish-kryebashkiakun Fatos Tushe

Prokuroria e Posaçme (SPAK), ka kërkuar 5 burg për ish-kreun e Bashkisë Lushnjë, Fatos Tushe, i cili akuzohet për shpërdorim detyre. Bëhet me dije...

Korrupsioni me tenderat, GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për Fatos Tushen dhe zyrtarët e tjerë të Lushnjes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur gjykimin për ish-kryebashkiakun e Lushnjës, Fatos Tushe, i cili akuzohet për “shpërdorim detyre”. Ai pak ditë...

Dosja e Fatos Tushes dhe zyrtarëve të Lushnjes kalon në gjyq, ish-kryebashkiaku akuzohet për 28.5 milionë lekë

Dosja e ish-kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe dhe 10 zyrtarëve të tjerë të Bashkisë, ka kaluar në gjyq dhe tashmë pritet që këta zyrtarë...

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Fatos Tushes dhe vartësve të tij, do qëndrojnë të gjithë në burg

Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin e bërë nga ish-kryebashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe dhe vartësit e tij, për ndryshimin e masës së...

Lajmet e fundit