Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

eurovision

Albina Kelmendi reagon për herë të parë pas Eurovisionit: Me ne Europa, Australia dhe Amerika kënduan shqip!

Albina dhe familja Kelemndi rrëmbyen jo vetëm zemrat e shqiptarëve, por edhe të popullit europian. Ata erdhën me këngën “Duje” e cila arriti në...

Albina dhe familja Kelmendi elektrizojnë skenën në finalen e Eurovision me këngën “Duje”

Albina Kelmendi dhe familja e saj përfaqësojnë Shqipërinë në finalen e Eurovionit në skenën e Liverpool-it. Kënga “Duje” mori brohorima e duartrokitje, ndërsa perfomanca...

Sonte finalja e Eurovision 2023/ Ja kush janë 26 shtetet që garojnë për vendin e parë

Sonte është finalja e Këngës në Eurovision. Një finale që do jetë mbushur me spektakël, muzikë dhe kërcim. Pas dy gjysmëfinaleve këtë javë, sot...

VIDEO/ ‘Ngritën peshë’ skenën e Eurovision, Albina Kelemendi reagon pas kualifikimit të Shqipërisë në finale: E dija që do t’ja dilnim

Skena e Eurovision mbrëmë u 'ngrit peshë' nga këngëtarja shqiptare Albina Kelmendi dhe famija e saj. “Duje” arriti që të rrëmbejë zemrat e të...

Familja Kelmendi shkruan historinë, Shqipëria kalon e para në finalen e madhe të Eurovision

Shqipëria ka shkruar historinë e saj në Eurovision, duke u kualifikuar për herë të parë të parët në finalen e madhe të këtij kompeticioni...

Albina dhe familja Kelmendi elektrizojnë gjysmëfinalen e Eurovision me këngën “Duje”

Albina Kelmendi dhe familja e saj përfaqësojnë Shqipërinë gjysmëfinalen e dytë të Eurovionit në skenën e Liverpool-it. Kënga “Duje” mori brohorima e duartrokitje, ndërsa...

Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovision, si të votoni për Shqipërinë

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e ditë e Eurovision, ku radhën për të performuar e ka edhe Shqipëria. Shqipëria në edicionin e 67-të të Eurovision Song Contest...

“Duje” e Shqipërisë “vjedh” vëmendjen e ndërkombëtarëve, BBC: Kjo këngë ka një mesazh të fortë për rëndësinë e familjes

“Duje” e Albina Kelmendit dhe familjes së saj ka arritur që të depërtojë jo vetëm në zemrat e shqiptarëve, por ka tërhequr vëmendjen edhe...

“Baladë dramatike, mjaft e rëndë”, analiza e BBC për Eurovisionin, ku renditet Shqipëria

E teksa numërimi mbrapsht ka filluar për "Eurovisionin” dhe të 37 këngët janë dorëzuar, kritikët e muzikës si dhe mediat prestigjoze po japin dhe...

Nata e parë e Sanremos, për herë të parë presidenti italian në “Ariston”, Amadeus zbulon suprizat e mbrëmjes

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë e Sanremos ku krah prezantuesit Amadeus në sallën “Ariston” do të ngjitet edhe ylli italian...

Lajmet e fundit