Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

eurojust

Importuan 1 ton kokainë brenda një viti / Goditet organizata mafioze e shqiptarëve në vendet e BE-së, 35 të arrestuar

Një megaoperacion kundër një organizate kriminale shqiptare është realizuar me koordinim të Eurojust dhe pjesëmarrjen e 600 policëve në Itali, Gjermani dhe Holandë. Autoritetet policore...

Trafikantët shqiptarë në Amerikën e Jugut, Dumani dhe Kraja vendosin kontakte me prokurorët e EUROJUST dhe EUROPOL

Kreu i SPAK Altin Dumani dhe shefi i Sektorit të Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Arben Kraja kanë marrë pjesë në një takim koordinativ në Buenos Aires,...

Çmontimi i bandës shqiptaro-italiane që trafikonin drogë, zv.ministres i doli emri në përgjime, foli me motrën e një trafikanti

Autoritetet italiane në bashkëpunim me ato shqiptare, në bashkëpunim me EUROJUST arritën të shkatërrojnë rrjetin e bandës së trafikut të drogës, të drejtuar nga...

Eurojust jehonë operacionit në Shqipëri dhe vendet e Ballkanit: Na mbështetën 220 policë dhe prokurorë të SPAK!

Me kërkesë të autoriteteve spanjolle, gjermane dhe finlandeze, Eurojust dhe Europol kanë mbështetur një veprim kundër një mashtrimi masiv investimi që përfshin përdorimin e...

Aleancë greko-franceze për të luftuar trafikun e drogës dhe krimin e organizuar, ekspertët e rajonit mblidhen në Athinë

Plot 50 ekspertë nga Franca, Greqia dhe Ballkani Perëndimor po zhvillojnë takime këto ditë në Athinë për të diskutuar mënyrat më efektive për të...

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të kokainës në Holandë, bllokohen disa llogari bankare: Paratë e drogës pastroheshin në galeri ari

Autoritetet në Itali, Spanjë dhe Holandë zhvilluan dje një operacion kundër një rrjeti të madh të trafikut të drogës, i cili dyshohet se përdorte...

Kryeprokurori Çela dhe kreu i SPAK Arben Kraja shkojnë në Hagë

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Çela dhe shefi i Prokurorisë Speciale Arben Kraja do të jenë sot në Hagë. Dy krerët më të lartë të...

Operacioni i koduar “SHPIRTI”, dalin PAMJET: Policia dhe Antimafia arrestojnë 38 persona në Tiranë dhe Itali, koordinohej nga Eurojust në Holandë

Një operacion i madh që lidhet me luftën kundër drogës, korrupsionit dhe pastrimit të parave është koordinuar nga sektori i Antimafias në Itali dhe...

Lajmet e fundit