Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

eurobondi

EUROBONDI në test për herë të katërt, dështon 2 herë TENDERI: Ja për çfarë do përdoren 600 mln euro

Në dhjetor 2019 dhe janar 2020 qeveria hapi një tender ku kërkonte gjetjen e konsulentëve që do ta udhëheqin atë, në rrugëtimin e daljes...

Qeveria kërkon 600 milionë euro borxh në tregun e jashtëm, del në treg eurobondi

Ministria e Financave ka emetuar një eurobond të ri në tregun e jashtëm financiar përmes të cilit kërkon 600 milionë euro borxh. ...

PD, Tabaku: Rama merr 500 mln euro borxh për të shlyer borxhin, pa asnjë investim

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për euro bondin prej 500 milion euro, duke akuzuar qerverinë...

Lajmet e fundit