Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

euro

Trafikim droge dhe pastrim parash deri në 65 milion euro, dalin EMRAT e shqiptarëve të arrestuar nga EUROPOL

Agjentët e Policisë Kombëtare spanjolle, në një operacion të përbashkët me EUROPOL, kanë shkatërruar një organizatë kriminale të dedikuar për trafikun e drogës dhe...

Kursi i këmbimit, 17 shtator 2023

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 99.3 lekë dhe do të shitet me 100.5 lekë. Monedha evropiane euro...

Eksperti Selami Xhepa: Rikthimi i euros në nivelin e 120 lekëve mbetet “një ëndërr”

Eksperti i ekonomisë, Selami Xhepa tha se rikthimi i euros në nivelin e 120 lekëve mbetet “një ëndërr”. Ky konsiderohet një lajm negativ, kryesisht...

Kapen 15,000 euro të padeklaruara në Kapshticë

Një 54-vjeçare është proceduar penalisht pasi tentoi të kalonte 15 mijë euro në doganën e Kapshticës. Në kuadër të kontrolleve të ushtruara për goditjen e...

Shqipëri-Çeki mbyllet me rrjeta të paprekura në pjesën e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kombëtares sonë në “Fortuna Arena” përballë Republikës Çeke. 45 minuta relativisht të mira për Shqipërinë me disa...

Kapen 18 mijë euro të padeklaruara në Kakavijë

Një 53-vjeçar me origjinë greke është kapur në pikën kufitare të Kakavijës pasi kishte me vete rreth 18 mijë euro të padeklaruara. Mësohet se autoritetet...

Leku rifitoi terren ndaj Euros këtë javë

Kursi i këmbimit mes Euros dhe Lekut këtë javë pati një tendencë në rënie, pas rritjes së fortë të javës së kaluar. Sipas kursit zyrtar...

Tentoi të fusë mbi 32 mijë euro të padeklaruara, vihet në hetim 37-vjeçari në Morinë

Një 37 vjeçar është vënë në hetim pasi ka tentuar që të futë në vendin tonë një shumë parash të pa deklaruara. Gjatë kontrollit...

“Tapë” në timon dhe pa rrip sigurimi, i riu tenton të korruptojë me 200 euro efektivët në Tiranë

Policia ka ndaluar një person në Tiranë pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe tentoi tu japë rryshfet efektivëve. Policia Rrugore ka ndaluar këtë...

Rritet sërish Euro, ndryshime në kursin valutor

Edhe pse monedhat e huaja përgjatë muajve të fundit kanë humbur vlerë kundrejt lekut, ato sërish kanë pësuar një rritje të lehtë këtë jave....

Lajmet e fundit