Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

erion veliaj

DOKUMENTET/ Erion Veliaj i jep miliona “Pastrime Silvio”, Fiqiri Allmuça i preferuari i Bashkisë me 25 tendera të fituar

75 milionë lekë të vjetra do të marrë kompania e Fiqiri Allmuçës, për të luftuar procesin e proesionares në pyjet e Tiranës. Kompania "Pastrime...

Akuza e rëndë e Berishës: SPAK ka përgjime, Veliaj ka urdhëruar Mërtirin të paguajë Bolinon, Blushin, Fugën

Ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur sërish te afera e inceneratorëve. Sipas ish-kryeministrit SPAK disponon prova të cilat tregojnë se si kryetari i bashkisë së...

“Heq miliona euro nga arsimi për inceneratorët nën sekuestro”, Meta: Veliaj hedh firmën dhe nuk nxjerr fytyrën

Partia e Lirisë ka mbledhur këtë të hënë Kryesinë, ku gjatë fjalës së kryetarit të kësaj force politike, Ilir Meta nuk i ka kursyer...

VIDEO/ Deklarata e ashpër e Veliajt: S’do e lëmë Tiranën në dorën e zhulsave

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës dy ditë më parë u zhvillua me debat mes kryebashkiakut Erion Veliaj dhe këshilltarëve të opozitës. Debati ishte për...

“Njëri bën sikur punon, tjetri filmon”, Tedi Blushi nxjerr videon: Veliaj, boll më me propagandë dhe show

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi thotë se pavarësisht problematikave që Tirana ka, për kreun e bashkisë Erion Veliajn rëndësi ka...

Aludimet e Këlliçit pas takimit të Veliajt me Soros: Kush do arrestohet?

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi ka ngritur disa aludime pas takimit të kryebashkiakut Erion Veliaj me djalin e biznesmenit milarder,...

Sali Berisha sulmon SPAK: Si mund të sekuestrosh inceneratorin e Tiranës dhe të mos arrestosh Erion Veliajn?!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Prokurorinë e Posaçme, në një konferencë për mediat nga selia blu, duke thënë se organi i akuzës ka amnistuar...

“Veliaj, pronari i inceneratorit të Tiranës”, Këlliçi: Denoncimi me fakte vuri në lëvizje mediet që financohen nga kjo aferë

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 Majit, Belind Këlliçi, thotë se denoncimi me fakte se kryebashkiaku Erion...

Këlliçi nxjerr aneks kontratën “sekrete”: Erion Veliaj me firmën e tij, sërish si pronari dhe garanti i Inceneratorit të Tiranës

Ish-kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë"  për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 Majit, Belind Këlliçi, ka publikuar një tjetër dokument i cili implikon...

“Janë pastruar 1.6 milardë euro”, Bardhi thirrje SPAK: Filloni hetimet, leja për “Malin e Tiranës” u dha nga Rama dhe Veliaj

Deputeti demokrat, Gazment Bardhi , i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme kundër  Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, që të hetojë lidhur me lejet...

Lajmet e fundit