Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

enkelejd alibeaj

“Kjo është shkërdhatokraci”, Myslim Murrizi nxjerr FOTOT: Alibeaj dhe Eralda Tase festuan me qirinj kur Lulzim Basha i bëri deputet

Ish-deputeti Myslimi Murrizi ka publikuar në llogarinë e tij disa fotografi në të cilat shfaqen deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Eralda Tase Bano, duke festuar...

Zbardhen propozimet e Lulzim Bashës: Alibeaj merr postin e Bardhit, Xhemal Bushati kryetar i Këshillit, Açka nënkryetare e PD!

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha zhvillon këtë të shtunë mbledhjene parë të Këshillit Kombëtar. Oragni më i lartë drejtues i kësaj force...

Deputetët i kërkojnë pajtim, Berisha: Gaz Bardhi e ka derën të hapur në PD, Alibasha dhe Lul Pengu jo!

Sali Berisha ka zbuluar këtë të premte se deputetët e grupit që ai drejton i kanë kërkuar që të vazhdojë negociatat për bashkim me...

“Ju hap rruga për te shtatë penxheret”, Alibeaj dhe Bardhi te “Ligjet” për Ahmetajn

Deputeti Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi në Komisionin e Ligjëve kanë përmendur dhe kërkesën e Prokurorisë së Posaçme ndaj Kuvendit për arrestimin e Arben...

Kryesia e PD mblidhet vetëm me “besnikët” e Bashës, mungojnë Bardhi dhe të tjerët

Kryesia e Partisë Demokratike është duke zhvilluar një mbledhje mbrëmjen e kësaj të enjteje, për zgjedhjet në këtë forcë politike dhe organizimin e strukturave. Ajo...

Alibeaj: Të rindërtojmë një parti që qëndron rreth vlerave dhe jo interesave të vogla

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha se dilema e PD-së tashmë është nëse do të qëndrojë sipas vlerave, apo do t’i nënshtrohet sulmit...

Alibeaj për garën për kryetar të PD: Duhet një proces transparent, kandidatët do i nënshtrohet vlerësimit të demokratëve

Deputeti Enkelejd Alibeaj ka folur jashtë Kuvendit në lidhje me zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Alibeaj tha se zgjedhjet duhet të jenë...

Kreshnik Çollaku krah Bashës dhe Alibeaj: Nëse çmimi i bashkimit është denigrimi i tyre, unë nuk jam i gatshëm ta paguaj

Deputeti demokrat Kreshnik Çollaku thotë se ka kërkuar çdo herë bashkim të demokratëve, por pa u përfshirë në denigrim apo linçim të personave të...

Enkelejd Alibeaj sulmon Berishën: I zhytur në mjerimin e mungesës së shpresës, vijon serinë e shpalljes së armiqve

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka sulmuar ish-kryeministrin Sali Berisha, pas deklaratave që ky i fundit ka bërë në konferencën e sotme për mediat. Ai...

A do e mbështesni Lulzim Bashën nëse rikandidon për kreun e PD? Ja si përgjigjet Alibeaj

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, deklaroi se kushd ka të drejtë dhe mund të kandidojë në zgjedhjet për kreun e kësaj force politike,...

Lajmet e fundit