Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
75 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
27 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

emrat

Ndryshimet në kabinet, KUSH janë ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ndryshime në kabinetin qeveritar gjatë mbledhjes së Asamblesë së Partisë Socialiste. Rama propozoi ndryshime në disa ministri duke larguar përfundimisht...

Publikohet lista e re e anëtarëve të Këshillit të PD-së, Basha largon besnikët e Berishës (EMRAT)

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike i mbledhur ditën e djeshme, ka miratuar listën e re të Këshillimit Kombëtar e cila përbëhet nga 328 anëtarë. ...

Trendi i emrave në Shqipëri, cilët janë ata të ndaluar me ligj

Të gjithë flasin për trendin e emrave të rinjë që prindërit u vendosin fëmijëve të porsalindur në Shqipëri, por ka dhe disa nga ata...

EMRAT/ Kush janë 6 të arrestuarit nga megaoperacioni, pjesë e një grupi kriminal në Kurbin

Janë zbardhur emrat e 6 të arrestuarve nga megaoperacioni i anti-drogës, ku Guardia di Finanza, DEA amerikane dhe policia shqiptare goditën një grup kriminal...

Magazina e kthyer në “kazino”, arrestohen tre persona në Pogradec, e pësojnë dhe 16 të tjerë (EMRAT)

Policia e Pogradecit ka fianlizuar me sukses operacionin “Pokeri” duke vënë në pranga tre shtetas dhe shpallur në kërkim një tjetër, për veprën penale...

Do shkonin të punonin në Greqi, këta janë dy të rinjtë nga Kukësi që humbën jetën në aksidentin e frikshëm (EMRAT-FOTO)

Pesë shqiptarë, mes tyre një 19- vjeçar dhe një 15-vjeçar (djem xhaxhai) mbetën viktima në aksidentin e frikshëm që ndodhi pasditen e së martës,...

Sekuestrohen mbi 1kg kokainë në Tiranë dhe 6 automjete, arrestohen pesë të rinjtë (EMRAT)

Policia e Tiranës ka vënë në pranga pesë persona. Në kuadër të operacionit “Moncler”, unfiromat blu bëjnë me dije se u sekuestruan 1 kg...

Sherr mes dy personave në Berat, burri nxjerr armën dhe qëllon në ajër

Dy persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin në një nga lokalet e qytetit të Beratit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00, mesditën e sotme në...

Zbardhen emrat e ish-zyrtarëve, këta janë të akuzuarit për shpërdorim detyre bashkë me Vangjush Dakon

Dhjetë persona janë marrë zyrtarisht nën hetim nga Prokuroria e Posaçme, për akuzën e shpërdorimit të detyrës. Bashkë me ish-kryebashkiakun Vangjush Dako, ata akuzohen...

Goditet grupi kriminal në Berat, si ranë në pranga 4 trafikantët (EMRAT)

Policia e Beratit ka vënë në pranga katër persona, të cilët dyshohet se janë pjesë e një grupi kriminal që merrej me merrej me...

Lajmet e fundit