Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

emigrantete

VIDEO/ Nga Shqipëria drejt BE, policia kufitare “bën namin”, ndalohen mbi 600 emigrantë të jashtëligjshëm

Prej janarit të 2022 dhe deri më tani janë kapur 658 emigrantë të jashtëlijgshëm nga Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me Agjencinë për Mbrojtjen...

GJUHA RRACISTE/ Ish-Presidenti Obama: Të refuzojmë liderët që nxisin urrejtjen, nuk kanë vend në politikën e SHBA (DEKLARATA pas MASAKRËS)

Ish presidenti i SHBA, Barack Obama u bëri thirrje amerikanëve të refuzojnë gjuhën e çdo lideri të tyre që çon në urrejtje apo rracizëm....

Kapen 200 emigrante në Detin e Zi nga roja bregdetare rumune

Roja bregdetare rumune ka kapur 200 emigrantë në Detin e Zi. Ata ndodheshin në dy anije, të cilat transportonin ilegalisht emigranët.  Sipas...

Emigranti kalon Zvicrën i fshehur në valixhe (Video)

Një emigrant afrikan nga Eritrea është kapur nga autoritetet zviceriane pasi u zbulua i fshehur në një valixhe gjatë udhëtimit me tren nga Milano....

Arrihet marrëveshja për emigrantët, Turqia do dërgojë vetëm sirianë në BE, do përfitojë heqjen e vizave

Bashkimi Europian dhe Turqia kanë rrënë dakort për marrëveshjen e emigrantëve që ka për qëllim të ndalojë fluksin e madh të tyre drejt shteteve...

Blindohet kufiri me Greqinë, forca shtesë nisen nga Tirana

Forca të shumta policore  të repartit të FNSH-së janë nisur nga Tirana në drejtim të pikave kufitare në jug të vendit, pas informacioneve për...

Nis shkatërrimi i “Xhunglës” së refugjatëve në Calias

Përplasje mes policisë dhe refugjatëve janë regjistruar në Calias të Francës, teksa ka nisur shkatërrimi i kampit të refugjatëve i njohur si “Xhungla”. ...

PD kundër regjistrimit të emigrantëve: Skemë për manipulimin e zgjedhjeve

Partia Demorkatike ka kundërshtuar sot me anë të përfaqësuesve të saj në Komisionin e Ligjeve projektligjin e regjistrimit të emigrantëve me adresat e vendbanimeve...

Lajmet e fundit