Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

emigrantet

Braçe: Marrëveshje për pensionet e emigrantëve! Në Greqi punëtorët në protestë për paratë e tyre, jo për Belerin

Deputeti socialist Erion Braçe ka folur në foltoren e Kuvendit lidhur me projekligjin për fondet e pensionit privat. Ai tha se reformat e pensioneve...

Italia ashpërson masat kundër emigrantëve

Pas njoftimeve të ditëve të fundit nga kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni, Këshilli i Ministrve nisis sot paketën e masave për emigrantët. Ashtu si...

Ministri britanik i tregon shifrat Parlamentit: Kemi kthyer mbi 3000 shqiptarë, numri i emigrantëve është ulur ndjeshëm

Ministri i Emigracionit Robert Jenrick bëri sot një deklaratë në Dhomën e Komunave me një përditësim mbi planin e qeverisë për të trajtuar atë...

Anija shqiptare shpëton 37 emigrantë të paligjshëm që po kalonin në ujërat greke, Peleshi publikon pamjet

Anija shqiptare “Butrinti” ka realizuar me sukses tre operacione duke shpëtuar 37 emigrantë. Ka qenë ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ai cili përmes një...

Bie qeveria në Holandë, kryeministri Mark Rutte jep dorëheqjen

Qeveria holandeze ka rënë për shkak të një mosmarrëveshjeje midis partive të koalicionit mbi politikat e azilit, ka thënë kryeministri Mark Rutte. Të katërta...

Mbytja e anijes me emigrantë në ujërat greke, dyshime mbi reagimin e rojes bregdetare: Viktimat dhe të zhdukurit janë me qindra

Transmetuesi britanik BBC thotë se ka marrë prova që hedhin dyshime mbi rrëfimin e rojes bregdetare greke për mbytjen e anijes së emigrantëve të...

Mbytja e anijes me 79 viktima/ DETAJE tronditëse: 6 emigrantë janë vrarë me thikë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen tragjike të ndodhur disa ditë më parë në brigjet greke, ku humbën jetën 79 emigrantë pas...

30 mijë paund për një martesë të rreme me nëna beqare, skema e trafikantëve të emigrantëve në “Tik-Tok”

Martesat e falsifikuara me djem e vajza po promovohen në platformën e rrjeteve sociale nga trafikantët e njerëzve në Britaninë e Madhe. Emigrantët shqiptarë që...

PAMJET: Policia shqiptare zbuloi grupin që trafikonte emigrantë, sirianët qëlluan me armë drejt efektivëve! Kosova bllokoi kufirin në Morinë

Pesë shtetas sirianë dhe një algjerian kanë rënë në prangat e Policisë shqiptare, në fshatin Morinë, pasi dyshohet se janë pjesë e një grupi...

1,000 emigrantë të kthyer për 4 muaj, Qeveria britanike krenohet për marrëveshjen me Shqipërinë: Po funksionon!

Qeveria britanike njofton se nga 13 dhjetori kur u nënshkrua marrëveshja me Qeverinë shqiptare, për riatdhesimin e emigrantëve shqiptarë, më shumë se 1,000 shtetas...

Lajmet e fundit