Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

emigrant

Dyshohet se kishin ardhur ilegalisht, shkon në 26 numri i emigrantëve të djegur në Greqi

Ka shkuar në 26 numri i emigrantëve të vdekur në pyllin e Dadias në Greqi. Sipas informacioneve, ekipet e emergjencës kanë gjetur edhe tetë...

Po ecte maleve, emigranti i paligjshëm pickohet nga gjarpëri në Devoll

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Devoll, ku një gjarpër ka pickuar një emigrant. Bëhet me dije se një emigrant që kishte kaluar kufirin...

Gjendet i pajetë një fëmijë në plazhin spanjoll, çfarë dyshohet

Një vogëlush u gjet i pajetë mëngjesin e së martës në një plazh pranë qytetit të Tarragona në brigjet e  Spanjës. Hetimet e policisë...

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Kastriot Gramshit, për kursimet si emigrant në Amerikë para se të bëhej gjyqtar

Komisioneri Publik, Florian Ballhysa u qëndroi të martën më 14 shkurt 2023 shkaqeve të ankimit kundër konfirmimit në detyrë të gjyqtarit Tiranës, Kastriot Gramshi...

Mbërriti me gomone në Angli, ndërron jetë emigranti në qendrën e pritjes

Një burrë që mbërriti në Mbretërinë e Bashkuar me gomone një javë më parë dhe po mbahej në një qendër pritjeje, ka vdekur. Lajmin e...

VIDEO/ Emigranti në Gjermani i hedh Labinot Tahirit mijëra euro në skenë, këngëtari i mbledh dhe ia dorëzon: Lodhja e gurbetqarit është…

1500 euro i ka hedhur ngë emigrant në skenë këngëtarit Labinot Tahiri, i cili ishte duke performuar në një lokal në Gjermani. Tahiri ka publikuar...

Rama thirrje të rinjve: Mos shkoni në Angli, rreth 2 mijë njerëz në veri të Francës rrezikojnë jetën për në Britani

Kryeministri i Shqipërisë i bën thirrje qytetarëve shqiptarë që të ndalojë kalimin e Kanalit Anglez me varka të vogla, ndërsa rreth 2000 vetë janë...

Emigrantët shqiptarë në BE dërguan një rekord prej 1 miliard eurosh në vendin mëmë në 2020-n, sipas Eurostat

Transfertat personale që rezidentët në vendet e Bashkimit Europian dërguan në Shqipëri në vitin 2020 shënuan një rekord prej 1.03 miliardë eurosh, sipas të...

21 vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë, po sillte drejt Tiranës 7 emigrantë, nga 300 euro secili

Një 21 vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga Policia në Kakavijë pasi po ndihmonte 7 emigrantë nga vendet e treta të vinin drejt Tiranës,...

Fugonin mbushur plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohet 34-vjeçari në Devoll

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Korçëë, pasi akuzohet për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt shpërblimit. Në pranga ka rënë shtetasi...

Lajmet e fundit