Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

elva margariti

“Koncesioni i Butrintit gëzon ministren e Kulturës”, Ina Zhupa: Margariti do marrë 10 mijë dollarë në vit si anëtare e bordit të fondacionit privat

Deputetja e PD, Ina Zhupa edhe një herë ka reaguar për koncesionin e Parkut të Butrintit. Zhupa me anë të një postimi në rrjetet sociale...

“Je një regjisore e humbur”, ministrja Margariti ironizon deputeten Ina Zhupa: Nuk e ke vizituar kurrë Butrintin

“Butrinti” është kthyer në një temë "të nxehtë" debati mes deputetes së Partisë Demokratike Ina Zhupa dhe ministres së Kulturës, Elva Margariti. Në seancën e...

Debati me Ina Zhupën, reagon ministrja Margariti: Se di me çfarë guximi do kthehesha në shtëpi, nëse ime bijë do më kishte parë

Ministrja Elva Margariti reagon për debatin që pati sot në Komisionin e Edukimit më kolegen demokrate Ina Zhupa. Ajo e quan të gjithën "një...

VIDEO/ Plas në Komisionin e Edukimit, Ina Zhupa i heq mikrofonin ministres Margariti: Ti je fytyra e turpit, je anti-njeriu dhe anti-femra

Një debat i ashpër është zhvilluar ditën e sotme në Komisionin e Edukimit, ku deputetja demokrate është përplasur me ministren e Kulturës Elva Margariti. Ministrja...

Veliaj, Margariti dhe Manastirliu në shkollën e re “Sami Frashëri”: Një kryevepër arkitekturore; dyfish më shumë hapësira për nxënësit dhe klasa e laboratorë modernë

Vetëm një muaj na ndan nga përfundimi i veprës më të madhe arkitekturore arsimore ngritur në kryeqytet, pas tërmetit 2019. Shkolla “Sami Frashëri” në...

Ndarja nga jeta e poetit Arben Duka, ministrja Margariti: U shkrive deri në fund nga dashuria për njeriun

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit të madh Arben Duka . Margariti me anë të një postimi...

Ndarja nga jeta e Edi Luarasit, Basha dhe Margariti mesazhe ngushëllimi

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 81 vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë ikona e kinematografisë shqiptare, Edi Luarasi. Kreydemokrati...

Çështja e Cirkut Kombëtar, Elva Margariti: Nuk e kemi ndalur asnjë moment betejën, performance do zhvillohen në…

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur në lidhje me çështjen e Cirkut Kombëtar. Në një deklaratë për media, Margaritiu u shpreh se janë në...

Përmbaruesit çmontojnë Cirkun e Tiranës, reagon ministrja e Kulturës: Njëjtë si me Teatrin edhe në këtë rast do të arrijmë t’ia dalim mbanë

Minitrja e Kulturës, Elva Margariti ka reaguar për shembjen e Çadrës së Cirkut Kombëtar ditën e djeshme nga përmbaruesit. Ajo thotë se po punohet për...

Përmbaruesit çmontojnë çadrën e Cirkut Kombëtar, reagon ministrja Margariti: Po vijojmë luftën në aspektin ligjor, po punojmë për një shtëpi të re për artistët

Mëngjesin e sotëm përmbaruesit kanë çmontuar një pjesë të çadrës së Cirkut Kombëtar, duke mos lejuar artistët të futen brenda ambienteve ku kanë dhënë...

Lajmet e fundit