Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Elisabeta imeraj

Ish-kryeprokurorja e bindur: Sulmi me armë ndaj Top Channel, mesazh i qartë dhe i mirëorganizuar nga krimi!

Elisabeta Imeraj, ish-kryeprokurorja e Tiranës, është shprehur me bindje se sulmi me armë ndaj Top Channel në orët e para të ditës së djeshme,...

“Më shumë shtëpi bari se shkolla”, ish-kryeprokurorja e Tiranës: Kemi pasur disa etapa të kanabizimit

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj ka folur në lidhje me “shtëpitë e barit” që po zbulohen çdo ditë e më shumë në Shqipëri. Ajo madje...

E trishtë, ish-kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj humbet nënën, tregon fjalët e fundit të saj

Ish-kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imaraj ka humbur ditën e sotme nënën e saj, Zylfije Imeraj. Lajmin e ka bërë me dije vetë Elisabeta Imeraj...

“Të shkarkohesh për 3 kriteret, është shumë për mua”, Elisabeta Imeraj: Se kam kuptuar pse ndërkombëtarët pranë ONM kërkuan largimin tim

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, u shpreh mbrëmjen e sotme se apelimi i vendimit të KPK që e konfirmoi në detyrë nga ana e...

A është reforma në drejtësi e kontrolluar dhe e padrejtë? Flet ish-prokurorja Elisabeta Imeraj

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj ka folur për shkarkimin e saj nga detyra. Imeraj u pyet se kush e kontrollon sot reformën në drejtësi dhe...

Elisabeta Imeraj u shkarkua nga Vettingu, KLP mblidhet sot për të caktuar drejtuesin e përkohshëm të Prokurorisë së Tiranës

Një ditë pas shkarkimit nga detyra të Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj, Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) do të caktojë sot një drejtues...

Manjani për shkarkimin e Imerajt: Pati sajesa të poshtra dhe delitante, paragjykimi u bazua mbi një supozim

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit të KPA për shkarkimin e prokruores Elisabeta Imeraj. Manjani thotë standardi i gjykimit ndaj saj ishte...

Avokati i Strasburgut: Humbët një aset, një prokurore të shkëlqyer vetëm se vettingu ka dalë jashtë kontrollit!

“Humbët një aset, një prokurore të shkëlqyer”, kështu është shprehur avokati mbrojtës i Elisabeta Imerajt, Gregory Thuan Dit Dieudonne, nga Dhoma e Avokatisë së...

Vettingu e shkarkoi nga detyra, kryeprokurorja Imeraj: Vendimi nga dokumente false dhe të rreme, do u drejtohem instancave të tjera

Kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj, thotë se do t'ju drejtohet instancave të tjera për shkarkimin e saj nga detyra sot, nga Kolegji i Posaçëm...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon prokuroren Elisabeta Imeraj

Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj është shkarkuar nga detyra me vendim përfundimtar nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit, pas një seance maratonë këtë të...

Lajmet e fundit