Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

el nino

Fenomeni “El Nino” pritet të ndikojë në çmimet e tregut global ushqimor

Fenomeni natyror i motit,  El Niño i këtij viti pritet të komplikojë efektet në çmimet globale të ushqimeve të ndalimit të eksportit të orizit...

Paralajmërimi i sinoptikanes, fenomeni “El Nino” pritet të ndikojë Shqipërinë

Sinoptikanja Ladja Porja ka paralajmëruar se fenomeni natyror “El Nino” pritet të vijë në Shqipëri. Porja tha se do të kemi rritje të cikloneve dhe...

Studimi ngre alarmin: Ngrohja globale po ndodh më shpejt sa parashikohej

Disa shkencëtarë në Miami, SHBA kanë ngritur alarmin duke thënë se ngrohja e planetit po ndodh më shpejt se sa pritej. Sipas një studimi nga...

2024 viti më i nxehtë në histori, fillon faza e parë e fenomenit natyror “El Nino”

Një ngjarje natyrore e motit e quajtur “El Nino” ka filluar në Oqeanin Paqësor. Ky fenomen  është luhatja më e fuqishme në sistemin klimatik kudo...

Paralajmërimi i frikshëm i Kombeve të Bashkuara: Na presin temperatura katastrofike

Planeti është në rrugë drejt një rritjeje katastrofike të temperaturave këtë shekull, ka paralajmëruar Organizata e Kombeve të Bashkuara. Temperaturat përgjatë...

Diçka e çuditshme po ndodh në Arktik që po alarmon shkencëtarët

Shkencëtarët janë të shqetësuar për ngjarjet e çuditshme që po ndodhin me akullin e Arktikut, e sipas tyre bëhet fjalë për diçka tepër shqetësuese....

Lajmet e fundit