Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ekzekutim

Masakra në Greqi, zbardhen identitetet e 6 viktimave

Janë bërë publike fotot dhe identitetet e gjashtë turqve të vrarë në Athinë, pas një përplasje mes bandave. Sipas autoriteteve turke, 6 personat e vrarë...

15 vite pa ardhur në Shqipëri, identifikohet 51-vjeçari që u ekzekutua dje në Greqi

Mësohet se viktima quhet Aleksander Llazar Zaka i datëlindjes 1972. 51-vjeçari njihej në zonë si njeri i qetë që nuk kishte shkaktuar kurrë probleme. Ndër...

Ekzekutohet me breshëri plumbash 37-vjeçari shqiptar në Greqi

Një ngjarje e rëndë është shënua në Evosmos në Greqi, ku është ekzekutuar para banesës së tij një 37-vjeçar shqiptar. Mediat greke bëjnë me dije...

Trafikoi heroinë, Singapori do ekzekutojë gruan e parë në 20 vjet

Singapori ka planifikuar të ekzekutojë një grua për herë të parë në pothuajse 20 vjet. Lajmin e ka bërë me dije avokati për të...

“Une e di kush e zhduku Vis Martinajn, ja ora”, ‘trondit’ këngëtarja shqiptare

Që prej gushtit të vitit të kaluar fati i Ervis Martinajt ka mbetur mister. Një sërë skenaresh janë ngritur, ku disa pretedojnë se mbreti...

Ekzekutimi i Ardian Nikulajt, “Dailymail”: Tre britanikë rrezikojnë 31 vite burg në Shqipëri

Medie britanike “Dailymail” ka bërë një shkrim për vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj në Lezhë, ku të përfshirë janë shqiptarë e disa britanikë. “Dailymail” shkruan...

I akuzuar për terrorizëm, Irani ekzekuton pas gjyqit një shtetas suedezo-iranian

Irani ka ekzekutuar një burrë suedezo-iranian i akuzuar se qëndron pas një sulmi vdekjeprurës të vitit 2018 në një paradë ushtarake. Habib Chaab ishte një...

Ka ligjet më të forta për drogën, Singapori do të ekzekutojë një person që u kap me 1 kg kanabis

Singapori do të ekzekutojë një burrë për trafikim kanabisi. Aktivistët thonë se Tangaraju Suppiah u dënua me prova të dobëta. Tangaraju, 46 vjeç, u dënua...

U ekzekutuan me kallashnikov nga Dan Hutra, DALIN FOTOT e dy grave të vrara në Paskuqan

Personat në foto janë dy gratë, Mevlute Hysa dhe Hasime Dafku që u vranë dje nga vrasësi Dan Hutra në Paskuqan. Dan Hutra kreu një...

Irani ekzekuton një shtetas britaniko-iranian për spiunazh, reagon Rishi Sunak: Akt frikacak

Britania ka vendosur sanksione ndaj prokurorit të përgjithshëm iranian i cili mori vendimin për ekzekutimin për shtetasin britaniko-iranian Alireza Akbari. Akbar u ekzekutua sot pasi...

Lajmet e fundit