Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

ekspozita

Rama merr pjesë në çeljen e ekspozitës së UNESCO, e pranishme dhe Zonja e Parë e Ukrainës

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Linda Rama, kanë marrë pjesë  në inagurimin e ekspozitës së UNESCO në ambientet e Organizatës...

Media franceze jehonë ekspozitës së Ramës në Athinë: Shqipëria dhe Greqia shpalosin miqësinë në një event jo të zakontë, kryeministri detajist

Ekspozita e kryeministrit Edi Rama në Greqi ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave franceze. Ka qenë televizioni “TV5 Monde” i cili i ka kushtuar një...

“Tirana, Kryeqytet Evropian i Rinisë 2022”, Hapet ekspozita unike , “Ne jemi heronjtë tanë” në Muzeun Kombëtar

Kongresi Rinor Kombëtar, në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqytet Evropian i Rinisë 2022” sjell në Shqipëri ekspozitën e parw “Street Art”” në Tiranë me...

Ekspozita e Adrian Pacit në Galerinë Kombëtare, Rama poston videon: Mos e humbisni!

Kryeministri Edi Rama ndodhet mbrëmjen e sotme në ekspozitën e Adrian Pacit në Galerinë Kombëtare. Me anë të një postimi në...

Viti i Skënderbeut, Rama nxjerr FOTO nga ekspozita: Të papërsëritshme

Kryeministri Edi Rama e kaa nisur ditën e sotme me një kolazh fotosh nga Ekspozita ‘Rituali Fotografik i Marubit’. Sipas Ramës...

Miratoi ligjin për shembjen e Teatrit, Rama mendjen te ekspozitat: Sonte shfaqen 99 grimca drithëruese të Shqipërisë

Edi Rama me deputetët e tij të mazhorancës miratoi ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit pavarësisht kundërshtive të shumta. ...

“Mirë t’u bë, pse i çove te barbarët kryeveprat e artit”…batutat e Edi Ramës me kryeveprat e artit Italian të 1900-ës

U hap sot në Tiranë ekspozita e artit Italian e kryeveprave të vitit 1900, e inaguruar nga vetë kryeministri Edi Rama, i cili që...

Lajmet e fundit