Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

EKSPORTET

Reagimet e ashpra në Suedi, Absolut Vodka ndalon eksportet me Rusinë

Absolut Vodka do të ndalojë eksportin e produkteve të saj në Rusi pas një reagimi në shtetin ku prodhohet, në Suedi. Kompania e kishte...

Kosova eksporton 21 milionë euro drejt Gjermanisë, ja produktet më të kërkuara

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare ka publikuar të dhënat e përpunuara prej raporteve të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Doganës së Kosovës për tremujorin e parë...

Rama dhe Sunak me deklaratë të përbashkët: Do vlerësohen kapacitete e burgjeve për riatdhesim, 4 miliardë stërlina për eksportet dhe një Dhomë e re...

Kryeministri Edi Rama u prit sot nga Kryeministri britanik Rishi Sunak në Downing Street në kuadër të një vizite më të gjerë të kreut...

Zelensky: Ukraina do t’i rrisë eksportet e rrymës në BE derisa Rusia shkurton furnizimet me gaz

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se vendi i tij do të rrisë eksportin e tij të energjisë elektrike në Bashkimin Evropian dhe do të...

Rriten me 27% volumet e eksporteve nga Porti i Durrësit

Eksportet e mallrave nëpërmjet Portit të Durrësit, përgjatë muajit Majit 2022, kanë arritur në 138,259 tonë ose 41 % më shumë krahasuar me të njëjtën periudhë të...

“Kriza” në bujqësi reflektohet në eksporte, zarzavatet rënie më 2021 për herë të parë nga 16 vite

Kalbja në sera e prodhimeve të dyta të sezonit 2021 për shkak të mungesës së kërkesës nga jashtë, farës së keqe dhe çmimeve të...

Eksportet e frutave dhe zarzavateve, arrijnë në 63 mln euro në 7 mujor, viti 2019 tejkalohet me 24%

Eksportet e frutave dhe perimeve, grupi kryesor të prodhimeve bujqësore u rriten edhe këtë vit, por me ritme me të zbehta se gjatë pandemisë. Gjatë...

Bumi i ndërtimeve rrit importet e materialeve në 4 mujorin e parë të vitit, kryesojnë hekuri dhe çimento

Të dhënat mbi tregtinë e jashtme gjatë 4-mujorit te parë tregojnë për një rritje jo të zakontë të importeve të materialeve të ndërtimit. Sipas INSTAT...

Edi Rama “sytë me zemra”: Eksportet rekord historik, 109 miliard lekë

Kryeministri Edi Rama thotë se për periudhën janar-prill 2021 eksportet në Shqipëri kanë arritur rekord historik.Me një figurë (emoji) me “sytë me zemra” Rama...

Gjigantët e supermarketeve ukrainase zbarkojnë në Tiranë: Promovimi i produkteve shqiptare për eksport

Në datat 9 – 11 Mars një delegacion me perfaqësues të tre rrjeteve, të supermarketeve, ndër më të mëdhatë e të fuqishmet në Ukrainë,...

Lajmet e fundit