Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Eksperti

Eksperti: Forcimi i lekut do jetë shkatërrues për ekonominë shqiptare shumë afër! I komenton drejtoresha në Kryeministri: Je qesharak

Eksperti Neritan Sejamini ka bërë një analizë për forcimin e lekut dhe zhvlerësimin e valutave të huaja në Shqipëri, gjatë muajve të fundit. Sipas...

Karamuço flet për “rrjedhje” informacioni: Dy nga autorët e vrasjes së Nikulaj mund të ishin arrestuar! Të gjendet kush i publikon dhe çfarë qëllimi...

Ervin Karamuço, ekspert i njohur i Kriminologjisë, thotë se gjatë hetimeve për zbardhjen e vrasjes së biznesmenit dhe politikani Ardian Nikulaj ka pasur rrjedh...

Vlora Hyseni në krye të SHISH, eksperti nga Kosova: E shkarkuan nga Agjencia e Inteligjencës se konsiderohej si njeriu Thaçit

Bedri Elezi, ekspert sigurie në Kosovë, thotë se Vlora Hyseni është larguar nga Agjencia e Inteligjencës në Prishtinë sepse konsiderohej si njeriu i ish-presidentit...

Eksperti Gjonça: Të ndryshojmë mendësi, të urojmë “Tjetër herë me Vajzë”

Arjan Gjonça, ekspert i Demografisë për Fondin e Kombeve të Bashkuara për Popullsinë, duke komentuar një studim të fundit që ka bërë UNFPA, është...

Eksperti ngre alarmin për qumështin pluhur që hyn në vendin tonë: Dikur këto kazane mbusheshin plot, tani mblidhet vetëm 5kv

Eksperti dhe pedagogu Nazif Tivari ka ngritur alarmin në lidhje me qumshin pluhur i cili importohet në vendin tonë. Përmes një postimi në “Facebook”, pedagogu...

Eksperti: Çmimet do rriten të gjitha pas vendimit të Bordit, Qeveria të heqë taksat e karburantit

Eksperti i ekonomisë Alban Zusi thotë se një rritje e çmimit të karburantit do të reflektohet dhe në rritjen e çmimit të ushqimeve. Dje,...

Eksperti i protokollit këshilla Begajt: Në Presidencë nuk punohet me komanda ushtarake! Duhet staf me përvojë, jo vetëm i shkolluar

Vangjel Mita, ekspert për çështjet e protokollit, thotë se presidenti Bajram Begaj duhet të mbajë pranë vetes këshilltarë jo vetëm të shkolluar por edhe...

MASAKRA MJEDISORE e “KONTAKT SHPK”, flet eksperti: Kompanitë nuk janë ndëshkuar, ndotja mund të sjellë pasoja shumë të rënda nëse kalon në lumenj

Prej ditësh neësbomb.al dhe mediat e tjera në Shqipëri kanë denoncuar masakrën mjedisore që po bën kompania “KONTAKT SHPK” në periferi të Tiranës. Kjo firmë...

Eksperti turk parashikon tërmet me magnitudë 7.2

Eksperti i tërmeteve në Turqi Naci Gorur ka parashikuar se një tërmet tjetër me magnitudë 7.2 pritet të godasë Turqinë. Ky...

Skandali/ Eksperti që firmosi aktin e falsifikuar tek Miramare kishte vdekur 5 vite parë, ja detajet shokuese nga dosjet e ndërtimit në Durrës

Pas tërmetit të 26 nëntorit që solli vdekjen e 51 personave dhe pas arrestimeve të disa ndërtuesve, ish zyrtarëve, inxhinierëve dhe pronarëve të bizneseve...

Lajmet e fundit