Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

edmond arizaj

Fushata me nota – Nga Edmond Arizaj

Nga Edmond Arizaj Kandidati më i mirë -Gjergj Mërkuri, Sarandë, i pavarur. Asnjë forcë politike nuk ka mundur ta sulmojë, apo t’i gjejë dobësi. Kryeministri publikisht...

Të pabarabartë edhe në vdekje

Nga Edmond Arizaj Mos e dhëntë Zoti të jesh njeri i zakonshëm në Shqipëri. Si i zakonshëm? Ai që kur i shkruan emrin në Google...

Fjala e Ramës duhet të mbahej nga Makron, Evropa është në rrezik

Nga Edmond Arizaj Fjala e Edi Ramës në Bruksel ishte minimalisht perfekte. E llogaritur në çdo gërmë. E stërkontrolluar në çdo fjalë. E peshuar në...

E TURPSHME/ Akademia e Shkencave “nuk di” vitin e lindjes së Xhevahir Spahiut, statuja e Perandorit të Romës nuk ka etiketë treguese

Gazetari Edmond Arizaj ditën e sotme ka vizituar Akademinë e Shkencave. Gjatë vizitës së tij Arizaj ka vënë re se në Akademinë e Shkencave ishte...

“Të gjithë kanë qenë këtu nga Ramiz Alia te Nano”, 38 vite punë te burgu 313, historia e nën/Inspektor Bramit, pasioni për uniformën dhe...

Gazetari Edmond Arizaj tregon historinë e nën/Inspektor Gëzim Brami, i cili prej 38 vitesh punon në Burgun 313. Brami tregon pasionin për punën e tij,...

Mbi gërmadhat e sotme duhet të lindë PD e re!

Nga Edmond Arizaj Trishtimi për Partinë Demokratike vjen me pyetjen: Po më pas? Nëse kjo parti, shpreson të ngjallet e fitojë sërish me Sali Berishën,...

“Nuk e di pse ike në Gjermani, por është humbja jonë”, kryeinfermierja i përgjigjet gazetarit: Nuk fitojmë ne që punojmë drejt, ata duan lëpirësa!

Ana Luca, kryeinfermierja e spitalit Infektiv, e cila la me dëshirë postin si administratore e spitalit polivalent në QSUT dhe shkoi drejt e në zemër...

Gazetari zbulon ‘misionin’ e Bashës: Ndryshe nga Rama atij nuk mund t’i japësh qoftë edhe një epitet

Gazetari Edmond Arizaj ka komentuar librin e kreut të PD-së Lulzim Basha, i titulluar "Misioni im". Sipas tij, Basha po shitet si dikush që nuk...

Faleminderit Europë! Une votoj kundër integrimit në BE!

Nga Edmond Arizaj Shqiptarët kurrë nuk të kane sjellë kokëçarje, e prapëseprapë ke qenë për ta njerka më e keqe e...

Gazetari i ‘përvishet’ Renato Mekollit: Të na i kurseje këto vërtitjet në tub, nuk e di çfarë ëndrrash t’u prishën

Shef Renato Mekolli në një intevistë tha se situata e pandemisë dhe mungesa e mbështetjes nga qeveria e ka bërë atë të mendojë që...

Lajmet e fundit