Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

edith harxhi

Shqipëria, ky vend që s’gjen qetësi nga vetja dhe…“bota”

Nga EDITH HARXHI Viti 2022 që sapo u mbyll ishte padiskutim një nga vitet më të vështirë në politikën botërore që prej përfundimit të Luftës...

Harxhi dorëzon padinë në Gjykatën e Tiranës: Lulzim Basha të çregjistrohet nga regjistri i partive politike, nuk është më kryetar

Partia Demokratike ka kërkuar sot nga Gjykata e Tiranës çregjistrimin e Lulzim Bashës si kryetar i PD-së, nga regjistri i partive politike. Padia është depozituar...

Votuan hapjen e dosjeve, Edith Haxhi sulmon deputetët e PD: T’ju vijë turp, jeni përdorur nga bijtë e bllokut

Edith Harxhi, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD, sulmon deputetët e kësaj force politike që mbrëmjen e djeshme bashkuan votat me mazhorancën socialiste dhe...

Edith Harxhi paralajmëron: PD po përgatitet të nisë së shpejti protestat  

Ish-zëvendësministrja e Jashtme Edith Harxhi, ka folur mbrëmjen e sotme për situatën politike në Shqipëri. Ajo paralajmnëroi se shumë shpejt Partia Demokratike do të...

“Ballkani i Hapur”, Harxhi: Nismë e dështuar, Rama kërkon ndihmë për grurin në Serbi si Enver Hoxha tek Hrushovi

Ish-zëvendësministrja e Jashtme Edith Harxhi, ka diskutuar në lidhje me nismën Ballkani i Hapur. Ajo është shprehur në emisionin “Open” se pavarësisht se mund...

Edith Harxhi e bindur: Nuk mendoj se SHBA kërkon një PD pa Berishën,  do e gjejmë gjuhën e përbashkët shumë shpejt

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit të PD, Edit Harxhi deklaroi mbrëmjen e sotme se vota e anëtarëve të PD, ditën e nesërme, është shumë...

Edith Harxhi përshëndet njohjen e Statutit të Berishës: Ata që na morën 9 vite, duhet t’i lemë në fatin e tyre të mjerë

Demokratja Edith Harxhi përshëndet vendimin e Gjykatës së Tiranës, e cila sot njohu Statutin e 11 dhjetorit të grupimit të drejtuar nga Sali Berisha....

PD njoftoi se e kishte “pezulluar”, reagon Edith Harxhi: Jam angazhuar që 18 vjeçe, s’ka Lul Bashë në botë që më zmbraps nga e...

Edith Harxhi, një prej anëtarëve të PD të pezulluar nga funksionet në parti pas protestës së 8 janarit, reagon dhe thotë se askush nuk...

“Dyshja Rama-Basha kishin plan për masakër”, Edith Harxhi: Protestuesit s’prekën asnjë makinë, u arrestuan persona të sëmurë

Ish-kandidatja për kryetare të Partisë Demokratike Edith Harxhi, ka komentuar protestën e 8 janarit në selinë e PD-së. Ajo u shpreh në një intervistë...

“Nesër ditë feste”, Edith Harxhi flet për protestën e 8 Janarit: Nesër demokratët do të futen në “shtëpinë e tyre të lirisë”

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit Edith Harxhi ka folur për protestën e nesërme, e cila do zhvillohet para selisë së PD-së. Në një lidhje...

Lajmet e fundit