Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

edi rama

Berisha thirrje shqiptarëve: Bëhuni gati për protesta të fuqishme

Ish-kryeministri Sali Berisha, jashtë ambienteve të Kuvendit ka komentuar raportin e OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 14 Majit, ku theksoi se në të u nxor...

Rama takon në Zagreb presidentin e Kroacisë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin kroat, Zoran Milanoviç. Më herë Rama u prit nga homologu i tij, Andrej Plenkoviç me...

Rama në Zagreb, pritet me ceremoni zyrtare nga kryeministri kroat

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet për një vizitë zyrtare në Kroaci. Kreu i qeverisë së Shqipërisë është mirëpritur në Zagreb të Kroacisë me...

“Tetori rozë”, Rama thirrje grave dhe vajzave: Kujdesuni për vete, bëni mamografinë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me një mesazh për të gjitha gratë dhe vajzat për “Tetorin rozë”, muaji muaji i ndërgjegjësimit për...

Rezultati historik i 14-vjeçares në shah, Edi Rama mesazh urimi për kampionen shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka uruar për fitoren Kler Çakun, e cila u shpall kampione Europe në shan, në Kampionatin e Rapidit në Slloveni. “URIME KAMPIONE...

Sulmi terrorist në Turqi, reagon Rama: Akt i neveritshëm frikacak që Shqipëria e dënon ashpër

Kryeministir Edi Rama ka reaguar menjëherë pas sulmit terrorist të ndodhur mëngjesin e sotëm në zemër të Turqisë.  Përmes një postimi në platformën X...

Thirrja e Berishës: Të ndalen ndërhyrjet brutale të Ramës në punët e brendshme të Kosovës!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, ai i ka bërë thirrje kryeministrit...

Rama thirrje Kurtit dhe Vuçiçit: Veproni me përgjegjësi dhe maturi! Shqipëria, e përkushtuar për sigurinë e Kosovës

Kryeministri Edi Rama njofton se Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm të situatës në kufirin mes Kosovës dhe...

Edi Rama tregon në Berlin si nisi basketbollin dhe pasionin për vizatimin: Shtoja centimetrat e skuadrës, por jo pikët në lojë

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar këtë të premte për bashkëbisedimeve në forumin e ri ndërkombëtar “Berlin Global Dialogue”, ku është pyetur dhe...

Rrugëtimi i Shqipërisë drejt BE-së, Rama e pranon në Berlin: Jam ndjerë i traumatizuar, e vështirë të…

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në njërin prej bashkëbisedimeve në forumin e ri ndërkombëtar “ Berlin Global Dialogue”. Gjatë fjalës së tij kryeministri...

Lajmet e fundit