Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

Edi Ram a

Rama pret në takim ministren e Jashtme të Kanadasë, i tregon pikturat në zyrën e tij (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një takim në zyrën e tij, Ministren e Punëve të Jashtme të Kanadasë, Mélanie Joly, e cila...

Media elitare franceze shkrim për bukuritë shqiptare: Shqipëria, destinacioni i kësaj vere

Shqipëria këtë vit po mbyll me sukses sezonin turistik. Bukuritë dhe bregdeti ynë kanë zënë një vend të rëndësishm në mediet e huaja të...

Protesta për lirimin e Fredi Belerit, REAGON Rama: Bindju ligjit! Puna e drejtësisë shqiptare nuk duhet trazuar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak më parë në lidhje me protestën e djeshme në Himarë, ku mbështetësit e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri...

Rama takohet me Ursula von der Leyen në Bruksel

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, ku u prit dje nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel. Në fokus të diskutimeve është situata mes Kosovës...

Richard Grenell i shkon në zyrë Ramës: Të lirojmë Hashim Thaçin! Akuzat ndaj tij janë të rreme dhe të manipuluara

Ish-zyrtari i SHBA Richard Grenell ndodhet në Tiranë për një vizitë informale, ku është takuar me Kryeministrin Edi Rama. Ka qenë vetë Grenell i...

Rama ndan pamje nga punimet në aksin Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë: Investim i rëndësishëm që do të nxitë turizmin, ja kur do të jetë gati

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje nga punimet në aksin rrugor Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë, i cili pritet të përfundojë në pranverën e vitit...

Berisha bën analizën e humbjes së zgjedhjeve: Rama mobilizoi fondin e e pagave dhe pensioneve për t’i grabitur, u shpërndanë zarfe me nga 50...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur këtë të martë Kryesinë në selinë blu.  Kjo është mbledhja e parë për e Kryesisë  pas zgjedhjeve vendore të...

Rama publikon raportin: Shqipëria e para në Europë për rritjen e turizmit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një raport të Organizatës Botërore të Turizmit, i cili e rendit Shqipërinë të parën në Europë për 3 muajt...

Rama bën njoftimin e rëndësishëm: Motorët e ujit, motoskafët dhe anijet turistike duhet të certifikohen, në të kundërt gjobiten ose konfiskohen

Kryeministri Edi Rama ka bërë njoftimin e rëndësishëm për Operatorët e Turizmit Detar në fillim të sezonit turistik. Ai thotë se duke filluar nga motorët...

Akuzat për lidhje me McGonigal/ Rama i përgjigjet opozitës: S’kanë qenë kurrë më të MJERË dhe të degraduar, gënjeshtrat që lëshojnë në ajër s’kanë...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish opozitës për akuzat ndaj tij, lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të FBI, Charles McGonigal. Kreu i qeverisë shkruan...

Lajmet e fundit