Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

dronet

Dronët amerikanë do fluturojnë në lartësi më të mëdha dhe më në jug të Detit të Zi, për të shmangur incidentet me Rusinë

Vendimi i SHBA-së për të fluturuar dronët e saj të mbikëqyrjes më në jug mbi Detin e Zi, pasi një avion rus u përplas...

Rusia po sulmon me dronët e blerë në Iran, Ukraina vihet në lëvizje për t’i rrëzuar

Ukraina thotë se po zhvillon teknologji të re për të luftuar sulmet nga dronët e prodhuar nga Irani, të cilat Rusia i ka blerë...

Rama: Satelitët do të pasohen nga dronët e ARMATOSUR, shumë shpejt do të jenë FUNKSIONALË

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në prezantimin e shërbimit satelitor në Republikën e Shqipërisë. Në fjalën e tij Rama tha se me satelitët do...

Tirana do monitorohet nga dronët, plani i policisë kundër kriminelëve

Së shpejti policia do të patrullojë me dron në Tiranë. Ky është një projekt pilot i Policisë që pritet të aplikohet fillimisht në kryeqytet....

Dronët amerikanë vrasin liderin e talebanëve Mullah Mansour

Lideri i talebanëve Mullah Akhtar Mohammad Mansour besohet se është vrarë gjatë ditës së sotme nga sulmet me raketa nga dronët e ushtrisë amerikane....

Lajmet e fundit