Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

droga

Megaoperacioni “Tempulli”, Lleshaj: Krimit t’i pritet koka, kjo ishte t’i presësh thonjtë

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se krimit në Shqipëri duhet t’i pritet koka, e jo t’i presësh thonjtë. Duke folur në “Contrast”, Lleshaj...

Gazetarja shokon me deklaratën: Në Tiranë ka 4,000 spaçatorë, një 71 vjeçare është arrestuar duke shpërndarë heroinë

Klodiana Lala, gazetare e njohur e kronikës, thotë se në kryeqytet janë rreth 4,000 persona që merren me shpërndarjen e lëndëve narkotike. Ajo ka...

Balla takim me kreun e KLP, ja çfarë u diskutua

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar një takim me kreun e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Alfred Balla. Balla ka ndarë disa momente nga...

“Mbi 10 mijë doza ekstazi nga Kosova në Tiranë”, Policia deklaratë: Droga vinte me autobusët Prishtinë-Durrës, në pranga 5 persona (EMRAT)

Policia ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me operacionin e  djeshëm “Punisher 2” në Tiranë, ku ranë në pranga pesë persona dhe u...

Policia britanike godet bandat shqiptare të “shtëpive të barit”, 50 të arrestuar

Të paktën 50 persona raportohet se janë arrestuar nga Policia britanike në një operacion të gjerë për goditjen e bandave shqiptare të "shtëpive të...

Vrasja e dyfishtë në Dukagjin, Gjokë Gurra një ish-polic, shpallet në kërkim autori i dyshuar

Kultivimi i drogës në zonat e thella të Dukagjinit dyshohet se është bërë shkak për vrasjen e babë e bir, Gjokë dhe Eduart Gurra...

Policia zbulon parcela me drogë në 4 fshatra në Lezhë e Kurbin, 5 mijë bimë kanabisi

Disa parcela me drogë janë zbuluar nga Policia nga kontrolli në katër fshatra të Lezhës dhe Kurbinit. Më shumë se 5 mijë rrënjë kanabisi...

Kanabisi për qëllime mjekësore, Meta: Legalizim i trafikut të drogës nga qeveria Rama

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka  komentuar legalizimin e kanabisit mjekësor. Përmes një postimi në Facebook, ish-presidenti Meta thotë se projektligji është legalizimi...

PROFIL/ Kush është Thanas Bako, shqiptari nga Saranda që pastroi 250 milionë euro të grupeve kriminale, Europol e konsideron “peshk të madh”

Thanas Thoma Bako alias Athanasios Sebastian Bako, është arrestuar nga dje nga autoritetet greke, pasi cilësohet si një ndër personat më të rëndësishëm që...

Escobar raporton në Senat për Shqipërinë: SPAK ka shënuar disa suksese, po punojmë me BE për ta fuqizuar më shumë

I dërguari special i SHBA, Gabriel Escobar ka raportuar në Senatin amerikan për Ballkanin Perëndimor. Ai është pyetur nga senatori Tim Kaine në lidhje...

Lajmet e fundit