Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

drita

“Dritat e tërmetit” të filmuara në Marok dhe vende të tjera, çfarë thonë shkencëtarët

Raportime për “dritat e tërmetit” si ato që shihen në videot e filmuara pak para tërmetit shkatërrues në Marok ku humbën jetën rreth 2900...

Tifozët e Dritës ‘ndezin’ sfidën me super koreografi, bëjnë bashkë heronjtë e Kombit

Drita po luan ndeshjen e kthimit përballë Viktoria Plzen. Ndeshje e vlefshme për turin e dytë të Uefa Conference League. Teksa ajo që mori vëmendjen...

Habit Klodiana Lala: Një natë para tritolit ndaj Aldi Mustafës, gjithë Shkozeti ishte pa drita

Gazetarja Klodiana Lala, ka thënë mbrëmjen e sotme se shpërthimi i eksplozivit në makinën e Aldi Mustafës në Shkozet të Durrësit është denoncuar 25...

VIDEO/ Çfarë po ndodh në Parlament? Opozita po përplaset jashtë, deputetët brenda zhyten në terr, ikin dritat në sallë

Plot me incidente po shoqërohet seanca e sotme plenare. Pak pas nisjes së këtij sesioni gjatë fjalës së kryeparlamentares, Lindita Nikolla, energjia elektrike është...

Miu lë pa energji elektrike Gjirokastrën, mbeti pa drita 90% e qytetit

Një mi ka lënë 90% të qytetit të Gjirokastrës dhe fhstrat pa energji elektrike. Mësohet se mbrejtësi ka këputur disa siguresa të nënstacionit të...

Fiken dritat në shesh, protestuesit ndezin blicat e telefonave: E bënë që mos dukemi sa jemi

Prej rreth një ore ka nisur protesta e Partisë Demoktike para Kryeministrisë, ku të pranishëm janë Sali Berisha, Ilir Meta dhe deputetë e PD...

“Një punë e bërë me dashuri”, ndizen dritat te emrat e firmëtarëve në oborrin e shtëpisë muze në Vlorë

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ndodhej për inspektim në Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë në Vlorë. Gajtë këtij inspektimi janë ndezur dhe emrat e...

ERE merr propozimin për shtrenjtimin e energjisë elektrike: Sa do të paguhet nga tetori

Furnizuesi i Shërbimit Universal (FSHU) ka aplikuar pranë Entin Rregullator të Energjisë për ndryshimin e fashës së çmimeve për konsumatorët familjarë duke nisur nga...

“Vdiqa nga vapa”, ikin dritat, gazetari bllokohet në ashensor

Kufizimet e furnizmit me energji elektrike kanë filluar që të ndikojnë tek qytetarët e Kosovës. Të shumtë janë ata të cilët,  po ankohen duke thënë...

Gjirokastra në errësirë, merr flakë kabina elektrike

Një kabinë elektrike është djegur ditën e sotme në Gjirokastër, duke lënë në errësirë 80% të banorëve të qytetit. Bëhet me dije se mbingarkesa në...

Lajmet e fundit