Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

drejtuesit e mjeteve

Temperaturat deri në -17°C, ARRSH apel shoferëve: Udhëtoni me kujdes dhe respektoni sinjalistikën!

Autoriteti Rrugor Shqiptar apelon gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në rrugë pasi temperaturat parashikohet të shkojnë në -17°C. Pavarësisht...

Përfundon pa asnjë incident vizita e Presidentit turk Erdogan, Policia falenderon qytetarët dhe drejtuesit e mjeteve për zbatimin e udhëzimeve

Ka përfunduar pa asnjë incident vizita e Presidentit turk Erdogan në Shqipëri. Policia e shtetit me anë të një deklarate ka falenderuar qytetarët dhe...

Ndryshon fatura e taksave të mjetit, DPSHTRR jep lajmin e rëndësishëm për shoferët

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR) ka njoftuar se ka ndryshuar fatura e taksave vjetore të mjetit. Sipas njoftimit bëhet me dije...

Fluksi i lartë i automjeteve, Policia apel shoferëve: Mos drejtoni mjetin në gjendje të dehur, të gjitha rrugët monitorohen me radarë

Nata e ndërrimit të vitit ka sjellë edhe fluks të lartë automjetesh në të gjithë vendin, me qytetarët që lëvizin për të festuar pranë...

Aksident i rëndë në Kinostudio, plagosen drejtuesit e mjeteve

Një aksident i rëndë ka ndodhur në zonën e Kinostudios. Raportohet  se janë plagosur dy drejtuesit e mjeteve.   Në makinën...

Lajmet e fundit