Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

downing street

Gazetari shqiptar në Londër: Takimi Rama-Sunak nuk është i pari, kryeministri ka qenë dhe në 2013 në Downing Street

Gazetari i njohur shqiptar që jeton dhe punon në Londër, Arben Manaj, ka treguar mbrëmjen e djeshme se takimi i Ramës me homologun britanik...

Vizita e parë e një kryeministri shqiptar, Edi Rama takon Sunak në “Downing Street”

Kryeministri Edi Rama është takuar pasditen e kësaj të enjteje me homologun e tij britanik Rishi Sunak. Të dy kanë shtrënguar duart në pjesën...

Zhvilloi takime sekrete me izraelitët, Theresa May shkarkon Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar

Kryeministrja britanike Theresa May ka detyruar Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar Priti Patel të japë dorëheqjen pas një sërë takimesh që ajo kishte zhvilluar me...

Lajmet e fundit