Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

dosjet

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesat e avokatëve, dosja e inceneratorit të Fierit do gjykohet veçmas asaj të Elbasanit

Gjyqtarja e posaçme Flojera Davidhi, ka rrëzuar kërkesën e avokatëve mbrojtës të palëve të përfshira në proces, për bashkimin e dosjeve për inceneratorët e...

Ilir Meta lëshon gojën: Të gjithë rilindasit mavi dhe blu, të “mprehin” brisqet për të lidhur emrin tim me Sigurimin e shtetit

Kreu i Partisë së Lirisë, ka reaguar ashpër për emisionet që po transmetohen mbrëmjen e sotme në disa televizione kombëtare, për hapjen e dosjeve...

“PS s’i ka dënuar krimet e komunizmit”, Mediu: U votua të hapen dosjet e të persekutuarve, por jo të persekutorit

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka komentuar për votimin në parlament, ku grupi i Enkelejd Alibeajt bashkoi votat me maxhorancën për të hapur...

“Pas 32 vitesh, e turpshme”, Shpëtim Idrizi tregon arsyen pse nuk votoi ligjin për hapjen e dosjeve

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, nuk votoi mbrëmjen e djeshme ligjinn për hapjen e dosjeve. Ai tregoi këtë mbrëmje dhe arsye...

Bamir Topi: Njoh njerëz që kanë qenë bashkëpunëtorë të Sigurimit, por ja pse nuk flas dot

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka deklaruar se njeh shumë persona, si publikë ashtu edhe në jetën e tij private, të cilët kanë bashkëpunuar...

Kuvendi miratoi në mesnatë hapjen e dosjeve, Ilir Meta i pashqetësuar: Mbrëmë isha në festë

Kreu i Partisë së Lirisë thotë se është i pashqetësuar nga vendimi që ka marrë në mesnatë Kuvendi, për hapjen e plotë të dosjeve...

Petrit Vasili sulmon Ramën: Ik o idiot se je i lodhur komplet, ke gjithë ditën bën si budalla

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka sulmuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama, gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit. Prej...

Ish-deputeti i PD: Të hapen dosjet dhe të shkëputemi nga e kaluara! Turp për ata që nuk votojnë

Endri Hasa, ish-deputet i Partisë Demokratike, thotë se Kuvendi duhet të votojë PRO hapjes së dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, pasi vendi duhet të...

VIDEO/ Hapja e dosjeve të ish-sigurimit, Majko shpërthen ndaj Alibeajt: Ik ore, na vjen këtu dhe na diskuton si adoleshent

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar deputetëve që të bien dakord për hapjen e plotë të dosjeve të ish-sigurimit të...

“Dosjet dorëzohen në fund të vitit”, Gjykata Speciale tregon kur mund të nisë gjykimi ndaj ish-liderëve të UÇK

Zëdhënësja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Angela Griep ka konfirmuar për mediat se gjykimi për rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe të tjerët...

Lajmet e fundit