Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

doreheqje

U tha se dha dorëheqje si kryetare e Komisionit të Edukimit, Flutura Açka: S’më ka mbërritur ende ora për të ikur

Deputetja e PD, Flutura Açka ka përgënjeshtruar lajmin se ka dhënë dorëheqje si kryetare e Komisionit të Edukimit. Ajo me anë të një postimi në...

Dorëheqja e Açkës, Fuga: Jam dëshmitar se është ndodhur para presioneve të turpshme

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas dorëheqjes së Flutura Açkës si kryetare e Komisionit të Edukimit. Fuga shprehet se është në krah të Açkës dhe...

Flutura Açka jep dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Edukimit

Deputetja demokrate, Flutura Açka ka dhënë dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Edukukimit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Açka në mbledhjen e parë...

Shkaktoi zhurmë me deklaratën pas ngjarjen tragjike në anije, jep dorëheqje ministri grek i Transportit

Ministri i Transportit në Greqi, Miltiadis Varvitsiotis ka dhënë dorëheqje pas ngjarjes në Piera, ku disa anëtarë të anijes Horizont Blu shtynë dhe hodhën...

“Ka gruan me sëmundje të rrallë”, zbulohet shkaku pse ministri i Kurtit dha dorëheqjen

Ministri Armend Mehaj ka dhënë dorëheqjen nga posti si ministër i mbrojtjes për shkak se bashkëshortja e tij vuan nga një sëmundje e rrallë....

Damian Gjiknuri flet për shkarkimin: U kërkua dorëheqja e të gjithë sekretariateve, nuk ndihem i braktisur nga Rama!

Politikani socialist Damian Gjiknuri ka folur paraditen e kësaj të premteje për shkarkimin nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste. Ai ka...

Bardh Spahia i kërkon Benet Becit të japë dorëheqjen: Mos u fshih pas Edi Ramës

Ish-kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia i ka kërkuar Benet Becit të japë dorëheqjen. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Spahia i kërkon pasuesit të...

Bie qeveria në Holandë, kryeministri Mark Rutte jep dorëheqjen

Qeveria holandeze ka rënë për shkak të një mosmarrëveshjeje midis partive të koalicionit mbi politikat e azilit, ka thënë kryeministri Mark Rutte. Të katërta...

Dha dorëhqjen si anëtarë i Kryesisë së PD, letra e Hoxhës për Bardhin: S’është akt i shmangies së përgjegjësisë

Pas nënkryetares së PD-së, Jorida Tabaku, pak ditë më parë dhënë dorëheqjen edhe dy anëtarë të tjerë të Kryesisë, Ori Nebiaj dhe Flamur Hoxha. Hoxha...

Gazment Bardhi dhe të tjerët “bojkotojnë”, ja të pranishmit në mbledhjen e Kryesisë së PD

Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur pasditen e kësaj të enjte, për të diskutuar për zgjedhjen e kryetarit të kësaj force politike. Mirëpo, disa...

Lajmet e fundit