Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

donald trump

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën “të përdhunojë” vendin tonë

Kandidati republikan për president, Donald Trump tha gjatë një takimi elektoral se Shtetet e Bashkuara nuk mund “të vazhdojnë të lejojnë Kinën të përdhunojë...

Donald Trump i rrethuar nga shërbimet sekrete, shtohen masat e sigurisë pas protestave

Kandidati për republikanët, Donald Trump, tashmë shoqërohet nga dhjetëra agjentë të shërbimeve sekrete, truproja dhe forca të shumta policie të cilat rrethojnë çdo takim...

Trump dhe Clinton thellojnë diferencën, gjithnjë e më pranë kandidimit

Kandidati republikan Donald Trump, ka fituar në të 5 shtetet ku u zhvilluan zgjedhjet paraprake të së martës. Fitorja e çon atë një hap...

Super e Marta e primareve, Clinton dhe Trump shumë pranë fitores

Pesë shtete nisën sot procesin e votimit për primaret amerikane, ku Hillary Clinton shpreson të shënojë një epërsi të dukshme në kampin e demokratëve...

Clinton dhe Trump fitojnë New York-un, thellojnë diferencën me kundërshtarët

Miliarderi Donald Trump dhe ish-Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton fituan në zgjedhjet paraprake dje në Nju Jork, duke thelluar epërsinë e tyre mbi rivalët...

Sot e marta e New York-ut, Clinton dhe Trump favoritë

Dy pretendentët presidencialë, demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump, janë në Nju Jork për zgjedhjet e sotme paraprake në këtë shtet. Clinton dhe...

Trump dhe Clinton pritet të fitojnë në Nju Jork

Zgjedhjet paraprake të së martës në shtetin e Nju Jorkut janë një provë tjetër e madhe në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara. Dy...

Trump: Nëse fitoj, posti i zv/presidentit për kundërshtarët e mi

Favoriti kryesor në primaret republikane, Donald Trump përmendi tre nga kundërshtarët e partisë së tij për mundësinë e zgjedhjes së tyre në postin e...

Si komentohet nga amerikanët deklarata e Ramës për Donald Trump

Pjesa më e madhe e mediave prestigjoze në SHBA kanë pasqyruar deklaratën e kryeministrit shqiptar, Edi Ramës për Donald Trump, të cilin e konsideroi...

Lajmet e fundit