Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

donald trump

Aktakuza ndaj Donald Trump, mbajti në shtëpi dokumente sekrete për armët bërthamore dhe fuqinë ushtarake të Amerikës

Ish-presidenti Donald Trump është akuzuar për keqpërdorim të qindra dokumenteve të klasifikuara, duke përfshirë sekretet bërthamore të SHBA-së dhe planet ushtarake. Aktakuza me 37...

Mbi Trump rëndojnë 38 akuza, mori sekretet bërthamore dhe i fshehu në tualetin e resortit

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump do të paraqitet në një gjykatë federale të Miamit të martën, pasi akuzohet për keqpërdorimin e dokumenteve të paklasifikuara. Mbi...

Del audio-regjistrimi, Donald Trump ishte në dijeni për “informacionet sekrete” të pa deklasifikuara

Ish-presidenti Donald Trump është paditur për shtatë pika në hetimin e dokumenteve të klasifikuara të prokurorit speciale. Kjo është hera e parë që një...

S’kanë fund telashet për Trump, paditet për dokumentet të klasifikuara

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, është paditur për mënyrën se si i ka menaxhuar dokumentet e klasifikuara, pasi është larguar nga Shtëpia e Bardhë. Trump,...

Ron DeSantis shpall javën tjetër kandidaturën për president të SHBA

Guvernatori republikan i Floridës, Ron DeSantis do të hyjë zyrtarisht në garën presidenciale të 2024 në SHBA javën e ardhshme, sipas dy burimeve për...

Donald Trump apelon dëmshpërblimin 5 milionë dollarë, pas gjyqit për abuzim seksual

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka paraqitur një njoftim gjyqësor për apel, dy ditë pasi një gjyq cilvil zbuloi se ai kishte abuzuar seksualisht...

Ish-presidenti Trump rikonfirmon qëndrimin për zgjedhjet, minimizon dhunën e 6 janarit të 2020-ës

Ish-presidenti Donald Trump këmbënguli në qëndrimin e tij për zgjedhjet e vitit 2020, minimizoi dhunën e 6 janarit 2021, refuzoi të shprehet qartë për...

Gjykata merr vendimin: Donald Trump abuzoi seksualisht me shkrimtaren E. Jean Carroll

Gjykata Federale vendosi se Donald Trump abuzoi seksualisht me shkrimtaren E. Jean Carroll në një dhomë zhveshjeje të një dyqani luksoz në pranverën e...

Përpjekje për “të shfryrë” akuzat, avokatët e Donald Trump do të kërkojnë të transferojnë çështjen penale në gjykatën federale

Avokatët e ish-Presidentit Donald Trump thanë të enjten se planifikojnë të përpiqen ta çojnë çështjen penale kundër tij në gjykatën federale. Avokati Todd Blanche...

Trazirat e Donald Trump më 6 Janar, ish-zëvendëspresidenti Pence dëshmon para jurisë së madhe federale

Ish-zëvendëspresidenti Mike Pence dëshmoi të enjten para një jurie të madhe federale që hetonte pasojat e zgjedhjeve të vitit 2020 dhe veprimet e presidentit...

Lajmet e fundit