Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

donald trump

47% e republikanëve mbështesin kandidaturën e Trump për president

Donald Trump po dominon garën për të siguruar nominimin presidencial republikan me 47% vlerësim brenda partisë krahasuar me 19% për guvernatorin e Floridës Ron...

Vajza e Donald Trump dhe partneri i saj darkojnë në Tiranë

Vajza e ish-presidentit të SHBA, Donald Trump, Tiffany Trump ndodhet në Shqipëri. Ajo ka ardhur me bashkëshortin e saj Michael Boulos në Tiranë dhe...

“Këto janë dokumentet”, publikohet audio e Donald Trump për informacionet sekrete

CNN ka bërë publik regjistrimin audio të  ish-presidentit amerikan Donald Trump, i cili diskuton mbajtjen e dokumenteve sekrete që ai nuk i ka deklasifikuar....

Lirimi i tre policësve të Kosovës, Behgjet Pacolli i jep meritë Edi Ramës

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se kryeministri Rama dhe ish-dërguari i SHBA për Ballkanin, Richard Grenell kanë dhënë kontributin...

Ekspertët: Trump nuk kishte autoritetin për të deklasifikuar dokumentin sekret për armët bërthamore

Edhe gjatë kohës që ishte president, Donald Trump nuk kishte autoritetin ligjor për të deklasifikuar një dokument për armët bërthamore të Shteteve të Bashkuara,...

Trump deklarohet i pafajshëm në gjykatë për akuzat e keqpërdorimit të informacioneve sekrete

Ish-presidenit i SHBA, Donald Trump është deklaruar i pafajshëm për akuzat e keqpërdorimit të dosjeve konfidenciale në një gjykatë federale në Miami. Kjo është hera...

Arrestohet Donald Trump, mbajti në tualet sekretet bëthamore të SHBA

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump është arrestuar pasditen e somte në Miami pasi iu dorëzua autoriteteve federale. Ai do të përballet me akuzën që pretendohet...

Trump përballet sot në gykatë me akuzat për mbajtjen e dokumenteve sekrete, ja cili mund të jetë fati i tij

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump do të përballet këtë të martë me akuzat e tij për mbajtjen e informacioneve sekrete. 76-vjeçari pritet të udhëtojë...

Mbajti sekretet bërthamore në tualet, Trump mbërrin në Florida për përballjen e parë me aktpadinë

Ish-Presidenti Donald Trump mbërriti në Florida përpara paraqitjes në një gjykatë federale në Majemi të martën, si pjesë e një padie për mbatjen e...

Trump: Un mund të ndaloj konfliktin në Ukrainë dhe Luftën e Tretë Botërore

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump tha këtë të shtunë se mund të shmangë Luftën e Tretë Botërore nëse zgjidhet sërish në vitin 2024. Ai...

Lajmet e fundit