Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

dollare

Hackerat i marrin miliarderit 870 mijë dollarë në “crypto”

Sipërmarrësi dhe investitori Mark Cuban, pasuria neto e të cilit është mbi 5 miliardë dollarë, ra viktimë e një hakeri. Kubani humbi asete kripto me...

Sot prezantohet iPhone 15, sa do kushtojë modeli bazë dhe Pro Max

Apple është gati të lançojë sot iPhone 15, i mbushur me disa përmirësime nga versioni i fundit. Ceremonia e prezantimit pritet të fillojë këtë...

Gjesti human! Shqiptari nga Mali i Zi harron çantën me 40 mijë dollarë në Rinas, personeli e gjen dhe ia kthen

Një gjest human ka ndodhur së fundmi në aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë.  Një pasagjer që udhëtonte drejt Malit të Zi kishte harruar...

Çanta më e vogël se një kokërr kripe shitet për 63,750 dollarë

Një çantë dore mikroskopike më e vogël se një kokërr kripë është shitur për 63,750 dollarë Çanta mban markën e stilistit të çantave luksoze “Louis...

21 kg kokainë dhe mijëra euro cash, në pranga 2 shqiptarët në Athinë

Polica ka arrestuar dy shtetas shqiptar në Greqi këtë të enjte, pasi janë kapur me njëzetë e një kilogramë drogë dhe mijëra euro cash. Autoritetet...

I kishte fshehur në trup, egjiptiani tenton të largohet nga Shqipëria me 20 milionë lekë

Një shtetas egjiptian është proceduar penalisht nga Policia Kufitare në Rinas, pasi ka tentuar të dalë nga vendi ynë por pa deklaruar një shumë...

Hodhi në treg kartëmonedha të falsifikuara, arrestohet 37-vjeçari në Tiranë

Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasia akuzohet për kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara. Bëhet me dije se në pranga ka...

Çantat plotë me mijëra dollarë, nis procedimi për dy shtetasit libianë që nuk deklaruan paratë në Rinas

Sekuestrohen 94.000 dollarë amerikanë të padeklaruara në Rinas. Gjatë kontrollit në nga Policia kufitare në aeroporin e Rinasit, u gjetën dhe sekuestruan94.000 dollarë amerikanë...

Kinezi kapet me një sasi të madhe dollarësh të padeklaruara në Rinas, i kishte fshehur në valixhe

Një sasi e madhe dollarësh të padeklaruara janë sekuestruar nga policia kufitare në Rinas. Gjatë kontrollit të imtësishëm, policia zbuloi se një shtetas kinez kishte...

Nuk ka kërkesë dhe ka shumë prurje, euro dhe dollari prekin nivelin më të ulët për këtë vit

Kursi i këmbimit të euros me lekun ra më tej ditën e sotme dhe preku nivelin më të ulët për vitin 2023. Sipas kursit...

Lajmet e fundit