Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

dogana

Agjenti Operacionales merr pushimet dhe niset drejt Greqisë, prangoset në doganë me urdhër të Interpolit (EMRI)

Amarildo Kureta, një agjent i Forcës Operacionale, është arrestuar sapo ka kaluar doganën greke në dalje nga Shqipëria. Efektivi i Drejtorisë Vendore të Policisë...

Rrumbullaku takim me autoritetet portuale dhe doganore, lufta kundër krimit temë kryesore

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka zhvilluar një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Doganave, Genti Gazheli dhe me Drejtorin...

Doganat arkëtuan 115 mln euro TVSH vetëm nga rritja e çmimeve më 2022, sa 5,8 % e totalit

Rritja e çmimeve veç të tjerash ka shërbyer si një taksë e fshehtë për konsumatorët. Për çdo njësi të mallrave me çmimeve të rritura...

Gjykata serbe u dha lirinë, momenti kur tre policët mbërrijnë në Kosovë

Tre policët e rrëmbyer gati dy javë më parë nga forcat speciale të ushtrisë serbe, brenda territorit të Kosovës, janë rikthyer në atdhe. Ata...

Kushte skandaloze në tualetet e Policisë Kufitare në Doganën e Hanit të Hotit

Pamjet e mësipërme janë të tualeteve në Pikën Kufitare të Hanit të Hotit, për të shkuar drejt Malit të Zi dhe anasjelltas. Siç duket,...

Shkaktoi aksidente me dy të plagosur, gjykata lë në burg ish-drejtorin e doganës së Fierit

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Arlind Lagjin, ish-drejtori i Doganës së Fierit. Tre ditë më parë, në...

Do instalohet sistemi i ri, bllokohet nesër kalimi në pikat doganore me Greqinë (Orari)

Kalimi në pikat kufitare me Greqinë do të jetë gati i pamundur gjatë ditës së nesërme nga ora 9 e mëngjesit deri në 6...

Dogana e Qafë Thanës do zhvendoset në Ladorishtë, kalimi për në Maqedoni do bëhet nga Qukësi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe zv/kryeministri Artan Grubi paralajmërojnë zhvendosjen e kufirit nga Qafë Thana në Ladorishtë. Për rrjedhojë, rruga nga...

Serbët bllokojnë dhe Merdarën, Ministria e Jashtme tregon rrugët për t’u kthyer në Kosovë

Ministria e Jashtme e Kosovës ka njoftuar në mesnatë se grupet kriminale serbe kanë bllokuar dhe pikën e kalimit kufitar të Merdarës. Në këtë...

Dogana vendos çmime reference që pengojnë qytetarët të sjellin makina të reja në Shqipëri

Një qytetar u ankua në Fiks Fare se Dogana ka vendosur çmime reference për automjete me vitprodhimi pas vitit 2012. Ai ka gjetur një...

Lajmet e fundit