Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Divjake

Mashurkat e bujqve të Divjakës në marketet gjermane

Deputeti socialist Erion Braçe ka publikuar një fotografi që tregon se mashurkat e fermerëve të Divjakës janë eksportuar në Gjermani dhe shiten në rrjetin...

“S’janë plazhet e famshëm të Maldiveve, por Divjaka”, Rama poston pamjet mahnitëse

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamjet nga Divjaka. Në llogarinë e tij në Facebook, kreu i qeverisë ka postuar...

Dy ditë pa asnjë gjurmë, zhduket 18-vjeçarja në Divjakë

Një 18-vjeçare nga Divjaka është larguar nga banesa dy ditë më parë pa lënë asnjë gjurmë. Nëna e frikësuar për fatin e së bijës, për...

“S’të kam frikë”, qytetari i përgjigjet kryebashkiakut Gorrea: K*rvë je vetë! Po je burrë, hajde kërko falje para popullit në Grabian!

Qytetari lir Qerozi, i është përgjigjur kryebashkiakut të Divjakës, Josif Gorrea pasi e ofendoi gjatë një bisede telefonike, ku po diskutonin ndaj mënyrës së...

I quajti banorët k*rva, reagon kryebashkiaku i Divjakës: Isha në një moment të keq

Kryetari i Bashkisë së Divjakës, Josif Gorrea, ka reaguar pas publikimit të videos ditën e djeshme ku ky i fundit dëgjohet teksa ofendonte banorët...

Aksident i rëndë në Divjakë, humb jetën i riu (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Divjakë mbrëmjen e kësaj të enjte ku një person ka humbur jetën. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen...

Plagosi me thikë babë e bir gjatë sherrit, arrestohet autori në Divjakë

Një 43-vjeçar është arrestuar nga Policia në Divjakë, pasi plagosi me thikë dy persona, përkatësisht babë e bir. Bëhet me dije se në pranga...

“Benzi” përplas motorin në Divjakë, ndërron jetë drejtuesi 40-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor “Divjakë-Gradishte”. Mësohet se një automjet tip “Benz” është përplasur me një motomjet. Si...

Fierakët nuk e duan Armando Subashin, sondazhi nxjerr fitues kandidatin e “Bashkë Fitojmë”, përmbysje dhe në Divjakë

Armando Subashi duket se nuk është më kryebashkiaku i preferuar i fierakëve. Aferat dhe akuzat e shumta publike e mediatike, kanë ndikuar fort në...

Aksident në Divjakë, kamioni me targa të huaja përplaset me Fiat-in, plagosen shoferët (EMRAT)

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën nacionale Divjakë, te vendi i quajtur ‘Pushimi i shoferit’. Burime për mediat bëjnë me dije se...

Lajmet e fundit