Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

diplomati

Yuri Kim takon diplomatin amerikan që u vendos në Shqipëri pas ikjes së saj, në fokus partneriteti i fortë SHBA-Shqipëri

Ish-ambasadorja dhe ndihmës Sekretarja e Shtetit në Detyrë për Çështjet e Europës dhe Euroazisë në Uashington, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim me të...

Socialistët vlonjatë i besojnë Ermal Dredhës, PS zgjedh një diplomat në garën për Bashkinë

Diplomati shqiptar Ermal Dredha do të jetë kandidati zyrtar i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vlorës. Ai ka kryesuar në votimin që është zhvilluar...

Diplomati Shaban Murati nderohet me titullin “Nderi i qytetit të Durrësit”: Faleminderit qyteti im i lindjes

Diplomati Shaban Murati është nderuar me titullin e lartë “Nderi i qytetit të Durrësit”. Në një ceremoni me rastin e  "Festës së Ullirit", organizuar...

Video/ Po mbante fjalimin në një konferencë, diplomati saudit rrëzohet për tokë dhe ndërron jetë në Kajro

Një diplomat nga Arabia Saudite  vdiq papritur teksa po fliste në konferencën arabo-afrikane në Egjipt . Sipas mediave ndërkombëtare bëhet fjalë për diplomatin dhe biznesmenin...

E TRISHTË/ Sëmundja e rëndë i merr jetën parakohe diplomatit Bashkim Rama

Ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare nga një sëmundje e rëndë diplomati i karrierës Bashkim Rama. Rama ka qenë një diplomat por edhe akademik...

Vrasja e gjeneralit iranian, diplomati: Soleimani kishte krijuar një shtet brenda shtetit, ja çfarë synonte

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho, ka deklaruar se gjenerali iranian i forcave Qudsi kishte krijuar një shtet paralel brenda Iranit. ...

Ndahet nga jeta diplomati i njohur austriak Albert Rohan

Ndërron jetë në moshën 83-vjeçare diplomati i njohur austriak Albert Rohan i cili ishte i dërguar i OKB-së në bisedimet për statusin e Kosovës...

Bushati shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të diplomatit të njohur

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të diplomatit të nojhur Paddy Ashdown. Ashdown ishte politikan...

Diplomati iranian ekstradohet nga Gjermania në Belgjikë

Një diplomat iranian, i cili dyshohet se ka qenë pjesë e një komploti të dështuar për të sulmuar një tubim të opozitës iraniane, pranë...

Rusia dëbon një diplomat grek

Rusia njoftoi sot se e ka thirrur në një bisedë ambasadorin grek në Moskë dhe e ka informuar se shteti do të përgjigjet, në...

Lajmet e fundit