Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

diber

I riu në Dibër zihet me kushërinjtë e pronarit që do i merrte lokalin me qira, qëllon në ajër me armë

Policia e Dibrës ka bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të një konflikti mes disa shtetasve. Sipas informacioneve të bëra me dije nga uniformat...

I siguroi makinën autorit të një atentati për t’u larguar, arrestohet 23-vjeçari në Dibër (Emri)

Policia e Dibrës ka arrestuar një person, i cili ishte shpallur në kërkim për moskallëzim krimi. Bëhet e ditur se në pranga ka rënë...

“Çmendet” 27-vjeçari në Diber, dhunon me sende të forta familjen dhe i kërcënon me jetë

Policia në Dibër ka parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale, pasi një 27-vjeçar ka dhunuar me sende të forta familjen. 27-vjeçari, dyshohet se për motive...

E RËNDË/ Vritet me kaçavidë 26-vjeçari në Bulqizë pas sherrit me një person, kapet autori (EMRI)

Një vrasje ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të hënës në fshatin Homesh, Bulqizë.  Një konflikt mes dy personave ka agravuar...

Spanja e kërkon për trafikim droge, arrestohet me qëllim ekstradimi 25-vjeçari nga Dibra (EMRI)

Geraldo Skënderi, i shpallur në kërkim nga  autoritetet spanjolle është arrestuar falë operacionit të koduar “Castellon 2”. 25  vjeçari  rezulton të jetë pjesëtar i...

Zbardhen 7 vjedhje në Dibër e Mat, 3 persona në pranga, një 17 vjeçar nën hetim (EMRAT)

Zbardhen 7 raste të vjedhjes në Dibër dhe Mat të kryera gjatë 4 muajve të fundit nga dy grupe shtetasish, duke çuar në pranga...

Përgatitjet per Kuvendin Kombëtar, Basha udhëton drejt Dibrës: Përgjimet e “SKY”, dëshmuan kontratën mes politikës dhe krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, këtë të shtunë ka udhëtuar drejt Dibrës ku dhe ka zhvilluar një takim me strukturat drejtuese të kësaj...

“Ndiq paranë, shiko çfarë shpenzon”, Basha: Dosja e Ahmetajt tregoi se qeveria vepronte si organizatë kriminale

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se fundi i pandëshkueshmërisë së korrupsionit dhe krimit në nivelet e larta, është i vetmi...

Aksidenti me 4 të plagosur, arrestohet 26-vjeçari në Dibër

Një person ka rënë në prangat e Policisë së Dibrës, ndërsa dy të tjerë janë proceduar penalisht. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se...

Po pinin birra në një lokal, pezullohen nga detyra 4 efektivët e policisë

Janë pezulluar nga detyra 4 punonjësit e policisë së Komisaratit të Durrësit pasi u filmuan duke konsumuar birra në një lokal. Efektivët ishin ulur së...

Lajmet e fundit