Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
64 %
2.6kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

Dhoma e Tregtise

Dhoma e re e Tregtisë merr bekimin e Thesarit britanik, kryetar zgjidhet Klodian Allajbeu, anëtare disa kompani të fuqishme

Sipërmarrësi i rrjetit të spitaleve "Amerikan", Klodian Allajbeu do të jetë kryetari i Dhomës së re të Tregtisë mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe....

Rama dhe Sunak me deklaratë të përbashkët: Do vlerësohen kapacitete e burgjeve për riatdhesim, 4 miliardë stërlina për eksportet dhe një Dhomë e re...

Kryeministri Edi Rama u prit sot nga Kryeministri britanik Rishi Sunak në Downing Street në kuadër të një vizite më të gjerë të kreut...

Shoqata e Ndërtuesve: Të hiqet taksa 3% që merr Bashkia e Tiranës, nuk shkon për rritje pensionesh! Dhoma e Tregtisë: Amnistia, e padrejtë

Kreu i Shoqatës së Ndërtuesve, Luigj Aleksi ka kërkuar sot që taksa 3% e infrastrukturës që paguajnë ndërtuesit në Tiranë të hiqet. Sipas tij,...

Dhomat e Huaja të Tregtisë në Shqipëri tërheqin vëmendjen e qeverisë shqiptare ndaj investimeve të huaja

Në një takim të Dhomave Bilaterale në Shqiperi, të mbajtur në zyrat e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Britani e Madhe, përfaqësuesit e Dhomave...

Del për herë të parë SHIFRA: Ja sa është DËMI i shkaktuar nga protestuesit te Rruga e Kombit

Del për herë të parë shifra e dëmeve të shkaktuara nga protestuesit te Rruga e Kombit. Kreu i Dhomës së Tregtisë,...

Marrëveshja PS-PD reagon dhoma e tregtisë dhe industrisë: Bojkoti shqetësues edhe për ne

Marrëveshja e dakordësuar mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha i ka ulur disi tensionet politike. Reagimet në...

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Jaka: Të legalizohet kanabisi dhe prostitucioni

Vetëm pak orë pasi u shpreh pro importit të mbetjeve në vendin tonë, kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, Nikolin Jaka, ka...

Lajmet e fundit