Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Dhermi

FOTOT/ Krimi që tronditi Tiranën, si i vrau Eduart Kurti dy vëllezërit nga Berati për borxhin e hotelit në Dhërmi

Skuadra Operacionale ka arritur të arrestojë pas 11 vitesh Eduart Kurtin, 48 vjeçarin nga Tirana të dënuar me burgim të përjetshëm. Ky shtetas është...

Edi Rama intervistë nga Dhërmiu për “Rai Uno”, me tuta të shkurtra dhe bluzë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median italiane "Rai Uno" nga rezidenca qeveritare në Dhërmi. Siç thotë dhe gazetari italian, intervista është...

Gjikuria refuzon t’i kthejë AZHBR-së milionat për bujtinën në Dhërmi

Kompania "Coast to Coast" e drejtuar nga Xheni Gjikuria refuzon t'i kthejë shtetit shqiptar paratë që ka marrë për një bujtinë në zonën e...

Pamjet virale/ Endri Prifti rrëzohet në mes të skenës

Një incident aspak i këndshëm ka ndodhur me një nga vëllezërit korçarë. Teka ishin duke performuar në një lokal në Dhërmi, njërit prej vëllezërve...

Shpëtohet 19-vjeçari në Vlorë, ra nga shkëmbi te “Shpella e Piratëve”

Një 19-vjeçar është shpëtuar në Vlorë pasditen e kësaj të premte pasi ra nga shkëmbi në det. Mësohet se Policia Kufitare e Dhërmiut, të pajisura...

Rrezikuan të mbyteshin në det, shpëtohen katër pushues në Vlorë e Dhërmi (VIDEO)

Katër shtetas të cilët rrezikuan të mbyteshin sot në det, janë shpëtuar nga Policia e Vlorës. Në rastin e parë 3 shtetas  kërkuan ndihmë...

Kishte mbushur shëtitoren e Dhërmiut me lojëra për fëmijë, e pëson 20-vjeçari

Një 20-vjeçar është proceduar penalisht pasi në shtëtitoren e Dhërmiut kishte vendosur makineri për lojëra për fëmijë, pa autorizimin e organeve kompetente. Sipas njoftimit të...

230,000 euro nga fondet e bujqësisë për këtë bujtinë në Dhërmi

Ndërtimi i bujtinave në foto është financuar me 200 mijë euro nga Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural. Vendndodhja është në Dhërmi, ndërsa kompania...

Muzika e lartë gjatë mbrëmjes, procedohen pronarët e lokaleve në Dhërmi

Policia ka proceduar penalisht dy pronarët e beach bar-e në Dhërmi për prishje të qetësisë publike. Sipas njoftimit të unformave blu mësohet se rreth...

Aksident në Dhërmi, makina me 4 persona përfundon në greminë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dhërmi. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një autimjet ka dalë nga rruga dhe ka...

Lajmet e fundit