Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

dhera

Rëshqitje dherash në Ekuador, 16 viktima dhe disa të zhdukur

Të paktën 16 persona kanë  humbur jetën nga rrëshqitjet e dheu të shkaktuar nga reshjet e dendura disa mujore në jug të Ekuadorit. Rrëshqitja e...

Rrëshqitje dheu pranë pallatit në Gjirokastër, evakuohen banorët

Mbrëmjen e sotme ka pasur rrëshqitje dheu pranë një pallati në lagjen “Kodra e Shtufit”, Gjirokastër. Grupet e emergjencës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ndërs...

Lajmet e fundit