Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

deputetet

Sali Berisha flet për Bardhin: Ka pasur një çarje në PD, por me grupin e tij nuk ka qenë përfundimtare

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur mbrëmjen e kësaj të enjteje se çarja në Partinë Demokratike nuk ka qenë asnjëherë përfundimtare me grupin e deputetëve...

Kuvendi nis punimet, Rama mungon në ditën e parë, Çuçi dhe Basha kryetarë të Grupeve Parlamentare

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur zyrtarisht sesionin e ri parlamentar, duke miratuar kalendarin e punimeve dhe programin e punës. Seanca e parë ka nisur...

Dita e parë e Kuvendit, Basha thirrje deputetëve të PD: Të shikojmë përtej interesave tona

Kryedemokrati Lulzim Basha është shfaqur paraditen e kësaj të hëne në ambientet e Kuvendit, në nisje të sesionit të ri parlamentar, i shoqëruar nga...

Bardhi do dialog, i gatshëm të ulë në bisedime Bashën dhe Berishën

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, gjatë fjalës së tij jashtë ambienteve të Kuvendit, ka bërë me dije se në mbledhjen...

Vjosa Osmani një ditë para në Tiranë, deputetet e opozitës ndajnë fotografi me presidenten e Kosovës

Presidentja shqiptare e Kosovës, Vjosa Osmani do të pritet sot në zyrën e kreut të shtetit nga Bajram Begaj, me një ceremoni zyrtare dhe...

Deputetët i kërkojnë pajtim, Berisha: Gaz Bardhi e ka derën të hapur në PD, Alibasha dhe Lul Pengu jo!

Sali Berisha ka zbuluar këtë të premte se deputetët e grupit që ai drejton i kanë kërkuar që të vazhdojë negociatat për bashkim me...

Socialistët të gatshëm për bashkëpunim me PD, Gogu: Nuk duam të bëjmë pazare

Socialisti Toni Gogu ka thënë në prag të nisjes së këtij sesioni të ri parlamentar ata janë të gatshëm të bashkëpunojnë me kolegët e...

Leku “letër” për PD-në, kush deputetë përfituan miliona para zgjedhjeve (EMRAT)

Një muaj para zgjedhjeve të 14 Majit, zelli, përkushtimi dhe angazhimi i deputetëve demokratë ka qenë tepër i lartë, këtë e tregojnë dhe shpërblimet...

Pas grushtave në Kuvend, deputetët e PDK-së ndërmarrin hapin e papritur

Përveç krizës në veri të Kosovës, qeveria Kurti po përballet edhe më kundërshti të shumta në Kuvend. Në shenjë revolte, deputetët e PDK-së kanë vendosur...

Milionat e pagave të deputetëve në kontrast të thellë me jetën e qytetarëve dhe rënien e besimit tek parlamenti

Deputetët vendosën unanimisht të dyfishojnë rrogën e tyre mujore në kuadër të rritjeve që u bënë për piramidën e lartë shtetërore dhe punonjësit e...

Lajmet e fundit