Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

denim me vdekje

Hapa përpara drejt heqjes së dënimit me vdekje

Gjithnjë e më shumë vende në botë, sidomos në Afrikë, po e heqin dënimin me vdekje. Por nga ana tjetër ka mjaft vende që...

Marshim kundër dhunës ndaj fëmijëve në Tiranë, pjesë edhe Nikolla, komenton peticionin për rikthimin e dënimit me vdekje: Kërkesa në një moment emocional…

Sot në Tiranë po mbahet një marshim kundër dhunës së fëmijëve, marrë shkas nga ngjarja makabre që u shënua pak ditë më parë në...

Deklarata e fortë e deputetit: Të kthejmë dënimin me vdekje, kush ngacmon fëmijët të varet në mes të qytetit

Ngjarja e ndodhur në Kamëz ku një 65 vjeçare dhe tre të rinj abuzuan seksualisht me një 15 vjeçare ka ngjallur reagime të shumta,...

Arabia Saudite do ekzekutojë tre dijetarët e njohur pas Ramazanit

Tre dijetarë tepër të njohur po mbahen në Riad me akuzat e “terrorizmit”, dhe pritet të dënohen me vdekje, sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare....

U kap me 3 kg drogë në aeroport, dënohet me vdekje 35-vjeçari në Indonezi

Një gjykatë në Indonezi dënoi shtetasin francez Felix Dorfin me vdekje, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Vendimi u mor paraditen e sotme...

Kërkohet dënim me vdekje për pesë të përfshirët në vrasjen e Khashoggit

Vrasja e gazetarit sauditë Jamal Khashoggi duket se vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, derisa të gjenden vrasësit e vërtetë që kanë planifikuar...

Sulm terrorist me GAZ SARIN, ekzekutohen me vdekje 7 autorët

7 autorët e një sulmi terrorist me gaz sarin të kryer rreth 23 vite më parë në një stacion metroje në Tokio të Japonisë,...

Sulmi në New York, Trump: Autori të dënohet me vdekje

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se autori i sulmit në Manhattan, i cili la të vdekur 8 persona duhet të dënohet me...

Lajmet e fundit