Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Del Monaco

Yuri Kim takohet me ambasadorin e OSBE: Shqipëria të mundësojë votën e diasporës sa më shpejt!

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, njofton se është takuar sot me homologun e OSBE në Tiranë, Del Monaco, dhe zbardh detaje nga biseda. Diplomatja...

Nikolla takon Shefin e Prezencës së OSBE-së, Del Monaco: Frymë të re bashkëpunimi në Kuvend, për kryerjen e reformave

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Shefin e Prezencës së OSBE-së, Vincenzo Del Monaco. Ambasadori Monaco i uroi Kryetares Nikolla suksese në detyrën...

Sfidat e Tiranës në sytë e reporterëve të rinj nga Ballkani, Veliaj dhe ambasadori Del Monaco lançojnë nismën e re: Një mundësi për të...

Tirana do të presë një grup reporterësh të rinj nga gjithë Ballkani, si pjesë e “Youth Trail Initiative”, një iniciativë e OSBE-së. Për këtë...

Frank Shkreli nga Amerika “i përvishet” ambasadorit të OSBE: Seriozisht e ke ti zotëri? Aty askush nuk do të zbardhë krimet e komunizmit (KOMENTI...

TURP PËR QEVERINË SHQIPTARE DHE PËR DIPLOMATËT PERËNDIMORË NË TIRANË QË HESHTIN! / Nga  Frank Shkreli/ “Që nga viti 1991, qasja e të gjitha qeverive — socialiste dhe...

Ruçi takon ambasadorin e OSBE, Del Monaco: Do jemi mbështetës të fortë të institucioneve dhe qytetarëve shqiptarë

Ditën e sotme kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur Shefin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Vincenzo Del Monaco ku në fokus të...

Lajmet e fundit