Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

dekret

Presidenti Bajram Begaj gëzon kuqezinjtë para Çekisë (VENDIMI)

Duket se kërkesa e Federatës Shqiptare të Futbollit për pajisjen me pasaportë të lojtarëve kuqezi ka marrë më në fund zgjidhje. Presidenti i Republikës,...

Putin nënshkruan dekretin: Burgim të përjetshëm për tradhti të lartë

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret që dënon me burg përjetë tradhtinë e lartë. Deri më sot, Kodi Penal parashikonte burgim nga 12...

Putin nënshkruan dekretin: 147 mijë ushtarë rusë do të rekrutohen në pranverë

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret për thirrjen pranverore për shërbimin ushtarak që prek 147,000 njerëz të moshës 18 deri në 27...

Berisha nxjerr dekretin e ’95: Ja si ia hoqa dekoratat Enver Hoxhës dhe bashkëpunëtorëve të tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë një dekret të 1995, ku i janë hequr të gjitha dekoratat për diktatorin Enver Hoxha dhe bashkëpunëtorët e tij. Teksa...

Presidenti Begaj dekreton DATËN: Zgjedhjet vendore do të mbahen më 14 maj 2023

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar këtë të hënë datën e zgjedhjeve vendore që do të mbahen pranverën e vitit 2023. Referuar dokumentit, zgjedhjet lokale...

Dekreti i parë i presidentit të ri, Bajram Begaj miraton ndryshimet në qeveri

Presidenti i ri, Bajram Begaj ka firmosur dekretin e parë për ndryshimet në qeveri. Begaj ka dekretuar shkarkimin e Arben Ahmetaj nga detyra si Zëvendëskryeministër...

Meta dekreton një ligj të rëndësishëm: Mirëpresim çdo nismë që na afron me BE

Presidenti i vendi Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme ligjin “Për të drejtën e autorit”. Kreu i Shtetit thotë se është e mirëpritur...

“Të domosdoshme dhe të vonuara”, Meta dekreton dy marrëveshje të rëndësishme mes Shqipërisë dhe Kosovës

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot dy ligje të rëndëssishme bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Kosovës.  Sipas njoftimit, bëhet me dije se Kreu i Shtetit  ka...

Putin vendos SANKSIONE ndaj gjithë botës, firmos dekretin që ndalon eksportin e lëndëve të para nga Rusia

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka nënshkruar një dekret për t’iu përgjigjur sanksioneve nga vendet perëndimore. Nëpërmjet këtij dekreti, Rusia ndalon eksportet jashtë territorit të...

Seancë parlamentare e fundit për 2021, vendimet që pritet të miratohen sot (Rendi i ditës)

Sot pritet të zhvillohet seanca e fundit plenare për këtë vit. Bëhet me dije se seanca në Kuvend do të fillojë në orën 10:00. Pritet...

Lajmet e fundit