Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

deklarate

SPAK i kërkoi të birin, Berisha: Është i gatshëm në çdo kohë, pa hezitim

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur ditën e sotme lidhur me kërkesën që SPAK bëri ditën e sotme për djalin e tij, Shkëlzen Berisha, në...

Rama takohet me Zelenskyn, presidenti ukrainas: Faleminderit Shqipëri! Nënshkruam një deklaratë të përbashkët

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në "Twitter", Zelensky bën me...

Putin i del në krah: Ndjekja penale ndaj Trump tregon ‘kalbësi’ të politikës amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin tha të martën se ndjekja penale e ish-presidentit amerikan Donald Trump ishte e motivuar politikisht dhe demostron "kalbësinë" e sistemit...

Berisha e akuzoi se u takua me Bajrajt, Spiropali: Saliu, i katandisur si snajperist me qira

“Shkodra është një kockë që i ka mbet në fyt, skemi ç'ti bëjmë, Aty do mbetet ajo kockë. Nuk ka alibi të tij nuk...

Vdekja e Prigozhin, Zelensky: Ukraina s’ka lidhje, jeni të vetëdijshëm kush është i përfshirë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka folur lidhur me aksidentin ajror ku humbi jetën shefi i Wanger, Yevgeny Prigozhin. Në një prononcim për mediet Zelensky...

Markimi i karburanteve, PD kundër: Ka dështuar të mbrojë qytetarët

Sekretari i Grupit parlamentar të PD-së, Arbi Agalliu me anë të një deklarate për shtyp ka denoncuar koncensionimin e markimit të karburantëve. Ai shprehet se...

“Je pjesë e organizatës kriminale të djegësave”, Berisha i kërkon Metanit të japë dorëheqjen

Ish-kryeministri Sali Berisha i është kundërpërgjigjur deklaratës së kreut të ILD-së, Artur Metani, në lidhje me dorëheqjen e këtij të fundit. Me anë të një...

Dezinformimi për hetimin e muxhahedinëve, SPAK dhe Policia e Shtetit sqarojnë të vërtetën

Mediat në Shqipëri kanë raportuar ditët e fundit një sërë lajmesh që lidhen me operacionin e Prokurorisë së Posaçme dhe Policisë së Shtetit, më...

Alqi Bllako dëshmon në sallën e gjyqit: Jam i pafajshëm!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako, ka dëshmuar sot në Gjykatën e Posaçme, lidhur me çështjen e inceneratorëve. Gjatë dëshmisë së tij në sallën e...

Sekretariati i Rezistencës Iraniane: Një muxhahedin u martirizua, 100 të tjerë janë në gjendje të rëndë për jetën nga spraji me piper!  

Sekretariati i Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit ka dalë me një qëndrim zyrtar mbrëmjen e sotme, duke i qëndruar pretendimeve të bëra më...

Lajmet e fundit