Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

debore

Breshëri thyen xhamin e një Tesla (VIDEO)

Stuhia e fortë, shoqëruar me reshje të dendura dhe breshër që ka përfshirrë Zvicrën, ka  shkaktuar dëme të shumta. Një makinë Tesla është dëmtuar...

Bllokohet Rruga e Arbrit nga reshjet e dëborës, shoferët zgjedhin rrugën e vjetër

Moti i keq ka goditur sot vendin, me reshje të dendura shiu, por edhe dëborë në zonat malore. Dëborë ka rënë edhe në Dibër, e...

Reshje shiu dhe dëborë në zonat malore, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë në pjesën më të madhe të tij pritet të jetë në dominimin e vranësirave të shpeshta. Por gjatë orëve të parë të...

Temperatura nën zero në vendet malore dhe shtrëngata shiu, “rikthehet” dimri këtë javë

Për javën që presim përpara vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare. Depërtimi...

Alpinistët serbë u bllokuan në Theth, FA shpëton 4 turistët, njëri përfundon në spital

Katër tursitë serb janë shpëtuar nga efektivët e Forcave Ajrore, pasi gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur, duke marrë lëndime në trup. Efektivët...

Korça zbardhet nga dëbora, si paraqitet situata në akset rrugore

Qarku i Korçës është përfshirë nga reshjet e dëborës që prej ditës së djeshme.  Bëhet me dije se në rrugën e Dardhës, trashësia e...

Mbeti i bllokuar 6 ditë në mes të dëborës, shpëtohet 81 vjeçari: Hëngra biskota

Christian Jouret i pati humbur shpresat se gjyshi i tij, Jerry, njeriu që në fakt e rriti, do të ishte ende gjallë. Kjo pasi...

Temperatura në -15°C, anullohen disa fluturime në Britani

Londra dhe qytete të tjera të Britanisë janë të “veshur” nga dëbora. E teksa qytete qytetat janë zbardhur nga dëbora temperaturat kanë rënë në -15.2...

Stuhia e dëborës godet Kaliforninë, bllokohen disa rrugë dhe vonesa në fluturime (FOTO)

Kalifornia Jugore është goditur nga stuhia e dëborës, ndërsa në Los Angelos është dhënë një paralajmërim stuhie që nuk ka ndodhur që nga viti...

Dëborë dhe ngrica në Korçë, shoferët duhet të tregojnë kujdes në këto akse

Qarku i Korçës orët e fundit është goditur nga moti i keq, si reshjet e dëborës dhe ulje të ndjeshme të temperaturave. Bëhet me dije...

Lajmet e fundit