Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

COVID 19

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden infektohet me Covid-19

Zonja e Parë e SHBA-së, Jill Biden ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmi është bërë me dije nga Shtëpia e Bardhë këtë të hënë. 72-vjeçarja,...

Pas tre vitesh, ​Kosova heq gjendjen e emergjencës shëndetësore të Covid-19

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbyllje të emergjencës së shëndetit publik, duke i dhënë kështu fund betejës më pandeminë COVID-19 pas tre...

Virusi që gjunjëzoi botën, OBSH i jep fund emergjencës globale të Covid-19 pas tre vitesh

Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka dhënë fund emergjencës globale shëndetësore Covid-19, tre vite pas shpalljes së saj. Virusi gjunjëzoi botën dhe u ka...

Ursula von der Leyen paditet për negociata private me Pfizer

Lobisti belg, Frederik Baldan, paditi Presidenten e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen, para Gjykatës belge në Liege, me dyshimin se ajo ka...

Josep Borrell infektohet me Covid, ja si është gjendja e tij shëndetësore

Shefi i Punëve të Jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell, është infektuar nga Covid-19, prandaj dhe është detyryar që të shtyjë udhëtimin e planifikuar...

Komiteti i Ekspertëve nuk vendos testin për pasagjerët nga Kina, sugjeron doza të treta dhe të katërta të vaksinës kundër Covid-19

Komiteti Teknik i Ekspertëve thotë se nuk ka nevojë për paraqitjen e testit negativ, për pasagjerët që vijnë nga Kina, pavarësisht se diçka të...

Merr fund misteri, shkencëtarët tregojnë nga erdhi virusi Covid-19

Shkencëtarët duket se i kanë dhënë fund misterit, duke rrëzuar teorinë e rrjedhjes së virusit Sars-Cov-2 nga laboratori biologjik në Wuhan. Në një artikull të...

Një person humb jetën nga Covid, ja sa raste të reja u shënuan në 24 orë në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton në lidhje me situatën e pandemisë në vend gjatë 24 orëve të fundit. Gjatë ditës së fundit janë kryer 2180 testime,...

Dy persona humbin jetën nga Covid-19 në vend, më shumë se 1 mijë të infektuar në 24 orë

Ministra e Shëndetësisë njofton se janë bërë 2260 testime dhe kanë rezultar pozitivë 1019 qytetarë. Fatëkeqësisht dy persona kanë humbur jetën. Janë shëruar 1159 qytetarë...

Covid-19 bën “kërdinë” gjatë 24 orëve të fundit, rritet numri i viktimave, mbi 1600 persona të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3474 testime nga të cilat 1666 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sips njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë,...

Lajmet e fundit